INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE, 5. NIEDZIELA ZWYKŁA (07.02.2021).

• Zapraszamy w dniu dzisiejszym na nabożeństwo czterdziestogodzinne. Porządek Adoracji: o godz. 13:00 dzieci, o godz. 13.30 dorośli, od godz. 15.00, młodzież ucząca się i pracująca.
  • Zapraszamy dzisiaj na Mszę Św. o godz. 16:00 rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. z klasy 3c.
  • W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 9.00. W tym dniu Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie formacyjne, rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18:00.
  • W piątek będziemy przeżywać Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zakończenie adoracji o godz. 17:40. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii wg grafika umieszczonego na tablicy ogłoszeniowej.
  • Bardzo dziękujemy młodzieży i wszystkim osobom za pomoc w rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowej w kościele i przy plebanii. Podziękowania składamy na ręce S. Marii. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Grupy Synodalnej.
  • W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. w niedzielę, poprzez formularz na stronie internetowej (parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy za zakładanie maseczek i zachowywanie środków ostrożności.
  • Wielkopostne Rekolekcje Parafialne będą w dniach: od 19 do 23 lutego.
  • Na zbliżający się Wielki Post mamy do zaproponowania „Zdrapkę Rodzinną”. Zdrapka zawiera jedno proste zadanie na każdy dzień, które pomoże w rozwoju duchowym, na pewno sprawi wiele radości, umocni relacje rodzinne i pogłębi wzajemną miłość. Zdrapka jest do odebrania w zakrystii.
  • W wielkim Poście zapraszamy i zachęcamy do wspólnego czytania i zamyślenia nad tekstem „O naśladowaniu Chrystusa”, Tomasza a’Kempis, o szczegółach lektury poinformujemy w najbliższym czasie.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary na zakony klauzurowe, na misje, za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary przeznaczona na remont dachu. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.
  • W „plebiscycie” na kolor blachy na nawę główną naszego kościoła, który wbrew pozorom nie był łatwy i oczywisty, został wybrany kolor oznaczony numerem 1, w najbliższym czasie będziemy informować o szczegółach dotyczących remontu.
  • Przy wyjściach z kościoła możemy nabyć świeżo paloną kawę; mieloną i ziarnistą, została przygotowana specjalna mieszanka dwóch gatunków, zapraszamy do degustacji i życzymy smacznego. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont dachu - jest to „kawowa cegiełka” na ten remont. Dziękujemy także za liczne propozycje hasła reklamowego, zapraszamy do udziału w konkursie, rozstrzygnięcie w najbliższą niedzielę.
  • Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie prowadzi bezzwrotne dofinansowanie do kursów prawa jazdy. Szczegóły są na afiszu w gablocie.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  • Miłej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Zenona SYSŁO, lat. 83. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jego dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  W tym tygodniu patronują nam:
  • W środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.