INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 6. NIEDZIELA WIELKANOCNA (26.05.2019)

1. W dzisiejszych modlitwach pamiętajmy o naszych mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

2. Polecajmy także w naszych modlitwach wyświęconych wczoraj nowych kapłanów.

3. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. Rozpoczęcie liturgii dni krzyżowych będzie w kościele o godz. 17:30, a następnie, tradycyjnie procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych do kapliczki z figurką Matki Bożej przy szkole. W drodze powrotnej do kościoła śpiew litanii Loretańskiej, następnie Msza Św. Za pobożne uczestnictwo w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. W piątek, na zakończenie nabożeństw majowych, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia NMP i rozpoczniemy nowennę do Ducha Św. Prosimy, aby w tym dniu dzieci przyniosły wyklejanki, które kompletowały w czasie nabożeństw majowych.

5. Najbliższa sobota jest Pierwszą Sobotą miesiąca czerwca.

6. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy w sobotę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego. Zapraszamy wszystkie dzieci.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jest to Dzień Dziękczynienia w naszej Ojczyźnie, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 7:00.

8. Dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Rady Parafialnej a także Seniorom z naszej parafii. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i za dzisiejsze ofiary przeznaczone na wsparcie pracy misyjnej, Ks. Tadeusza. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

10. Dziękujemy za wsparcie naszych lektorów i młodzieży, którzy rozprowadzają pyszne wypieki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dofinansowanie przygotowywanej przez nich wycieczki.

11. Planowana jest z naszej parafii 3 dniowa wycieczka do Lwowa. Wyjazd w poniedziałek 24 czerwca o godz. 6.00. Szczegóły zostaną podane przyszła niedzielę. Trwa ustalanie programu. Orientacyjny koszt ok. 450 zł.

Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,

  • 31 V – święto Nawiedzenia NMP,

  • 1 VI – św. Justyn (zm ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.