INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 6. NIEDZIELA ZWYKŁA, (14.02.2021).

• Zapraszamy w dniu dzisiejszym na ostatnie nabożeństwo czterdziestogodzinne. Porządek Adoracji: o godz. 13:00 dzieci, o godz. 13.30 dorośli, od godz. 15.00, młodzież ucząca się i pracującą, natomiast na Mszę Św. o godz. 16:00, zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu.

• We wtorek przypada 13. rocznica święceń biskupich ks. bpa Wiesława Lechowicza, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

• W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 6.30, 9.00, 11:00, 16.00 i 18.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Spowiedź przed Środą Popielcową we wtorek od godz. 17:00.

• W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty i nawrócenia. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

• Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które będziemy odprawiali w piątki o godz. 17:30 i 20:00 oraz na nabożeństwa Gorzkich Żali, w każdą niedzielę o godz. 17:15, Msza Św. wieczorna będzie bezpośrednio po Gorzkich Żalach.

• Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Do prowadzenia dróg krzyżowych zapraszamy grupy parafialne, rodziny, róże różańcowe - grafik jest w zakrystii. Zapraszamy do udziału mieszkańców z poszczególnych rejonów naszej parafii, informacja z rozpiską jest na tablicy ogłoszeń. W piątek o godz. 17:30 Drogę Krzyżową poprowadzą Dzieci mamy dla nich specjalne broszurki-wyklejanki.

• W najbliższy piątek Drogą Krzyżową o godz. 19:30, rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Nauki wygłosi Ks. dr hab. Jan Bartoszek, dyrektor Radia „RDN”.

• Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych umieszczony jest w gablocie informacyjnej i stronie internetowej. Postarajmy tak zaplanować nasz czas i ułożyć zajęcia aby jak najlepiej skorzystać z rekolekcji. Zapraszamy na sobotnią adorację którą poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji. Korzystajmy także z transmisji internetowej z naszego kościoła.

• Na Wielki Post mamy do zaproponowania „Zdrapkę Rodzinną”. Zdrapka zawiera jedno proste zadanie na każdy dzień. Zdrapka jest do odebrania w zakrystii.

• W Wielkim Poście zapraszamy i zachęcamy do wspólnego czytania i zamyślenia nad tekstem „O naśladowaniu Chrystusa”, Tomasza à Kempis. W każdym dniu Wielkiego Postu poprzez profil Facebook-owy będziemy udostępniać fragmenty tekstów poszczególnych rozdziałów, natomiast po Mszy św. wieczornej będziemy, krótko odnosili się do czytanego fragmentu. Zachęcamy do łączenia się poprzez transmisję internetową oraz do nabycia książki w zakrystii.

• Zapraszamy do wypożyczania wartościowych filmów, tymczasową filmotekę uruchomiliśmy w zakrystii, wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. w niedzielę, poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy za zakładanie maseczek i zachowywanie środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont dachu, za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.

• Przy wyjściach z kościoła możemy nabyć świeżo paloną kawę; mieloną i ziarnistą, została przygotowana specjalna mieszanka kawowa, zapraszamy do degustacji i życzymy smacznego. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont dachu - jest to „kawowa cegiełka” na ten remont. Dziękujemy także za liczne propozycje hasła reklamowego, zwyciężyło hasło: „Nawet święty się skusi na łyk krzyskiej kawusi”, bardzo prosimy zwyciężczynię, Panią Martę po odbiór nagrody.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Miłej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.