INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 7. NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (02.06.2019)

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jest to także Dzień Dziękczynienia w naszej Ojczyźnie.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw codziennie na zakończenie Mszy Świętej. Za pobożne odmówienie litanii można zyskać odpust cząstkowy.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca czerwca. Spowiedź Św. w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w pierwszy piątek modlimy się i wspieramy misyjne dzieło kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

Wyjazd do chorych tradycyjnie w piątek o godz. 7.45.

W sobotę parafialny dzień wspólnoty rodzin LSO.

W najbliższą sobotę, II miesiąca, Msza Św. na cmentarzu - o godz. 17:30 Różaniec za zmarłych a o godz. 18:00 Msza Św.

W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. Uroczyste obchody tej uroczystości rozpoczniemy czuwaniem i Mszą wigilijną w sobotę. Początek nabożeństwa o godz. 22:00.

Dziękujemy S.Natanaeli, DSM i Ministrantom za przygotowanie akademii z okazji Dnia Matki w ubiegłą niedzielę.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w procesji i modlitwie o urodzaje.

Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Krzyską, Fałata, Ćwiklińskiej, Jaracza.

I ołtarz – ul.Krzyska i ul.Migdałowa (przy kapliczce)

II ołtarz – ul.Krzyska i ul.Fałata

III ołtarz – ul.Fałata i ul.Michałowskiego

IV ołtarz – ul.Ćwiklińskiej, pomiędzy ul.Węgrzyna i ul.Woszczerowicza.

Prosimy o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy parafian z ulic:

I ołtarz – ul.Wiśniowa od ul.Krzyskiej do Bażanciarni

II ołtarz – ul.Krzyska od Pawęzowa do ul.Kalinowej i ul.Kalinowa

III ołtarz – ul.Fałata z ul.Siemiradzkiego i ul.Michałowskiego

IV ołtarz – ul.Sosnowa, ul.Platanowa, ul.Modrzewiowa i ul.Krzyska nry 180-200

Przedstawicieli z danych rejonów – ulic zapraszamy na spotkanie w czwartek 13 czerwca w celu omówienia i przekazania materiałów.

W czwartek 6 czerwca przy Domu Katechetycznym będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Złożony sprzęt zostanie odebrany o godz. 10:30, przychód z akcji wspomoże min. zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, prowadzonego przez Siostry Zakonne.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na wsparcie pracy misyjnej, Ks. Tadeusza. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

Zapraszamy do udziału w 3-dniowej wyciecze do Lwowa. Wyjazd w poniedziałek 24 czerwca o godz. 6.00 z parkingu przy Domu Katechetycznym. Powrót – środa 26 czerwca ok. godz. 21-ej. Koszt wycieczki – 450 zł od osoby. Informacja oraz zapisy w dniu dzisiejszym, po każdej mszy św. w Domu Katechetycznym. Podczas zapisu lub maksymalnie do 7 dni należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200 zł lub całą kwotę. Do wjazdu na Ukrainę konieczny jest ważny paszport. Ilość uczestników - 60 osób, decyduje kolejność zgłoszeń i wpłaty zaliczki. Informacje są umieszczone w gablocie informacyjnej a także na stronie internetowej naszej parafii.

Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,

  • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,

  • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.