INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA PALMOWA, (14.04.2019)

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

Dziękujemy za udział w całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu - Dniu Skupienia w miniony piątek a także za prowadzenie Dróg Krzyżowych: Róży Pana Władysława Szatko i Młodzieży naszej parafii.

Dziękujemy członkom Grupy Synodalnej za udział w spotkaniu. Bóg zapłać.

Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 17:00.

Spowiedź święta w Wielki Poniedziałek w godz. od 9:00 – 10:30, 15:00 – 16:00, 16:30 – 18:00, 18:45 – 20:00. Serdecznie zapraszamy.

W Wielką Środę odbędzie się pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża, Droga Krzyżowa ulicami Tarnowa, rozpoczęcie o godz. 20:00 na tarnowskim Rynku. Uczestnicy są proszeni o zabranie lampionów.

Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 23:00.

Program Adoracji na wielki Czwartek, Piątek i Sobotę jest w gablocie informacyjnej, biuletynie i stronie internetowej.

Nabożeństwa Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostaną odprawione o godz. 9:00 i 15:00. W piątkowy wieczór o godz. 18:00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Po zakończonej liturgii odśpiewamy trzy części Gorzkich żali. Adoracja potrwa do godz. 23:00. W Wielki Piątek rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy również by zachować post w Wielką Sobotę, aż do Mszy świętej Wigilii Paschalnej.

Podczas Adoracji Krzyża składamy ofiary, które są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi świętej. Na Wielki Piątek prosimy przystroić kapliczki i krzyże przydrożne.

Zapraszamy mężczyzn do trzymania symbolicznej straży przy Grobie Pańskim.

Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci Krzyżowi Św. od godz. 8:00.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 15:00. Woda święcona jest w specjalnym pojemniku przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18:00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO to największe Święto w ciągu całego roku liturgicznego. Uroczysta Rezurekcja rozpocznie się o godz. 6:30 po niej Msza święta. Prosimy o przygotowanie na procesję rezurekcyjną feretrony, sztandary i chorągwie.

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, możemy złożyć w skarbonce przy głównym wejściu do kościoła.

Dziękujemy członkom Caritas za rozprowadzanie baranków wielkanocnych, paschalików i Wam wszystkim za ich nabywanie i hojne wsparcie. Bóg zapłać.

Z inicjatywy Prezydenta RP z początkiem tego roku każdy może skorzystać z darmowej profesjonalnej porady prawnej. Więcej informacji można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na cele inwestycyjne w kwocie: 7.798 i 20 USD. Bóg zapłać. Zostały wymienione rozbite szyby i naprawione zawiasy i zamknięcia w oknie nad głównym wejściem do kościoła w tej części do której możliwy jest dostęp, bardzo dziękujemy Panu Kazimierzowi za pracę. Bóg zapłać. Bardzo prosimy aby przywozić pod przyszły parking koło domu katechetycznego ziemię i gruz, a nie rzeczy, które nie gwarantują należytego utwardzenia terenu pod parking. Prosimy aby także zachować ostrożność w schodzeniu do piwnicy pod kościołem, gdyż rozpoczęły się tam prace.

Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.