INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ (28.03.2021).

• Mając na względzie sytuację pandemiczną, w nawiązaniu do dekretów, zaleceń służb, nałożonych limitów i ograniczeń zapraszamy do duchowej łączności i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła a także do podjęcia w tych dniach szczególnie intensywnej modlitwy rodzinnej.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 27 osób. Od wtorku zapisy na udział w Liturgii Triduum Paschalnego a także w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny, poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji, wyrozumiałość i ograniczenie np. do dwóch osób z rodziny udziału we Mszy Św., by dać tym samym możliwość uczestniczenia, przynajmniej raz w tym okresie, jak największej liczbie reprezentantów rodzin naszej parafii. Na kalwarii i przy kościele są przygotowane ławeczki. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności.

• W dniu dzisiejszym na spotkanie o godz. 15:30 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. z klasy 3a.

• Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek sprawowaniem pamiątki Wieczerzy Pańskiej – uroczysta Msza Św. będzie o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji tzw. ciemnicy. Wieczorna Adoracja potrwa do godz. 22:00.

• Zapraszamy na adoracje w Wielki Piątek i Sobotę, ze względu na sytuację pandemiczną adoracje będą w ciszy w sposób indywidualny.

• Nabożeństwa Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostaną odprawione o godz. 9:00 i 15:00 a także o godz. 20.30, na kalwarii.

• Liturgia Wielkiego Piątku - Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Po Komunii Św. w procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Po zakończonej liturgii odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. Adoracja potrwa do godz. 22:00. W Wielki Piątek rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.

• W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy również by zachować post w Wielką Sobotę, aż do Mszy Św. Wigilii Paschalnej.

• Na Wielki Piątek prosimy przystroić kapliczki, krzyże przydrożne oraz krzyże w mieszkaniach. Podczas Adoracji Krzyża składamy ofiary, które są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi świętej.

• Zapraszamy mężczyzn do trzymania symbolicznej straży przy Grobie Pańskim.

• Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 15:00, na kalwarii wzdłuż chodnika. Woda święcona jest w specjalnym pojemniku przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

• Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpoczniemy o godz. 20:00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

• Nie będzie udzielana Komunia Św. poza sprawowaną liturgią.

• NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO to największe Święto w ciągu całego roku liturgicznego. Uroczysta Rezurekcja rozpocznie się o godz. 6:30 po niej będzie Msza Św. Prosimy o przygotowanie na procesję rezurekcyjną baldachimu.

• W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. będą według porządku niedzielnego, dodatkowo będzie Msza Św. o godz. 20:00. Między Mszami Św. będzie udzielana Komunia Św. dla osób, które łączyły się poprzez transmisję za pośrednictwem mediów.

• Zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – za dwa tygodnie.

• W wyniku sytuacji pandemicznej, nie będzie specjalnego dnia spowiedzi wielkopostnej, dlatego zapraszamy do korzystania ze spowiedzi od poniedziałku do środy w godz. od 8.00 do 9.00, od 17.00 do 18.00 i od 18.30 do 19.30 a także w czasie Triduum Paschalnego podczas adoracji.

• Osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Piątku i przyjąć Komunii św. wynagradzającej nie przerywają jej i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu.

• Dziękujemy wszystkim osobom za podjęcie zobowiązania modlitewnego Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Bóg zapłać.

• Dziękujemy wszystkim za prowadzenie i udział w drogach krzyżowych w czasie Wielkiego Postu. Za prowadzenie w miniony piątek dziękujemy: członkom Róży Pana Władysława Szatko i Krzyskiej Grupie Młodzieżowej.

• Dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Grupy Synodalnej.

• Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, możemy złożyć w skarbonce przy głównym wejściu do kościoła.

• Dziękujemy fundatorce obrazu Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Bóg zapłać.

• Dziękujemy członkom Caritas za rozprowadzanie baranków wielkanocnych, paschalików i Wam wszystkim za ich nabywanie i hojne wsparcie. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać. Za tydzień składka będzie przeznaczona na remont dachu.

• Trwają prace zabezpieczające przy dachu kościoła, bardzo prosimy o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość w wyniku zaistniałych utrudnień.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Janinę MRÓZ, lat 96, i + Tadeusza RADOŃ, lat 72. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…