INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, (26.12.2021).

• Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości.

• Jutro, święto, Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina po Mszach Św.

• We wtorek, święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

• W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną o godz. 16:00. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

• W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze Św. będą sprawowane według porządku niedzielnego, będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 16:00. Tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca, dlatego o godz. 17:00, nabożeństwo Pierwszych Sobót.

• W najbliższą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

• Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarnie i z wielkim poświęceniem pracowali aby wysprzątać a także przygotować wystrój i dekorację kościoła na święta, podziękowania składamy na ręce Siostry Marii. Dziękujemy za ofiarowanie choinek. Bóg zapłać.

• W ubiegłą niedzielę odbył się konkurs z Ewangelii wg. Św. Marka. Wzięło w nim udział 21 osób dorosłych i 20 dzieci. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział a szczególnie zwycięzcom. Wręczenie nagród w najbliższą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00. Zachęcamy do czytania, medytowania i studiowania Pisma Św., może nam w tym pomóc Ewangelia 2022 - Słowo na każdy dzień, zawierające teksty Ewangelii na każdy dzień i krótką medytację, można ją nabyć w zakrystii. Mamy także Kalendarz Radia RDN.

• Członkowie Caritas dziękują za wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom a Rodzina Edmundowa za włączenie się w akcję Świąteczna Edmundowa Paczka. Grupa Senioralna, dziękuje za skorzystanie z zaproszenia i przybycie na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Bóg zapłać.

• Wizyty duszpasterskie u rodzin, które o to poprosiły rozpoczną się w najbliższy wtorek, 28 grudnia, będziemy o nich indywidualnie informować i uzgadniać. Msze Św. tzw. Kolędowe dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii rozpoczną się w poniedziałek, 3 stycznia, rozpiska jest umieszczona na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

• Wspólnota Cenacolo wraz z Parafią Katedralną zaprasza na Misterium Bożonarodzeniowe, które zostanie wystawione na Placu Katedralnym w dniu dzisiejszym a także w dniach 1 i 6 stycznia o godz. 16.30. - 6 stycznia czyli w święto Trzech Króli. Poprzedzi je Orszak Trzech Króli, który wyruszy z katedry po Mszy o godz. 12.00 i przejdzie ulicami starówki i zakończy się w Ogrodach OO. Bernardynów.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w czasie pasterek na na Fundusz Obrony Życia, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary na UPJP II w Tarnowie i Krakowie. Bóg zapłać. Składka w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

• W wyniku sytuacji pandemicznej w kościele może znajdować się 30% ogólnego obłożenia, limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem Ks. Mieczysława. Życzymy Mu obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, dużo zdrowia, i ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże. W najbliższą sobotę w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ks. Mieczysława o godz. 10.30.

• Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. +Andrzeja NIZIOŁKA, lat 62, i + Andrzeja GANCARZA, lat. 70. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 27 grudnia - Święty Jan Apostoł, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;

• Wtorek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.