INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, (04.04.2021).

Dziękujemy Wam Wszystkim, Drodzy Siostry i Bracia, za wspólnie przebytą drogę Wielkiego Postu, szczególnie Triduum Paschalnego, dziękujemy za udział w rekolekcjach, nabożeństwach i skorzystaniu z sakramentu pokuty. Bardzo dziękujemy za słowa życzeń i troski a przede wszystkim za modlitwę w naszej intencji. Bóg zapłać.

Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni Wasze serca wiarą, nadzieją i miłością. Wielkanocna radość niech zagości w Waszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem i chorobą w tym trudnym czasie pandemii.

Niech Zmartwychwstały Pan obdarza nas wszystkich pokojem i pozwala doświadczać bogactwa darów swojego Ducha, którym nas nieustannie napełnia. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

• W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. będą według porządku niedzielnego, dodatkowo będzie Msza Św. o godz. 20:00. Po zakończonych Mszach Św. będzie udzielana Komunia Św. dla osób, które łączyły się poprzez transmisję za pośrednictwem mediów.

• W piątek będziemy przeżywać Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zakończenie adoracji o godz. 17:40. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii wg grafika umieszczonego na tablicy ogłoszeniowej. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas. Dziękujemy członkom naszego Parafialnego Oddziału Caritas a także Rodzinie Edmundowej za pracę charytatywną na rzecz potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Wyrazimy im naszą wdzięczność poprzez modlitwę w ich intencji w najbliższą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9:00. Bardzo prosimy dzieci o przyniesienie w tym dniu skarboneczek caritasowych.

• W Niedzielę Miłosierdzia Bożego zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 7:00.

• Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji na Wielki Post a szczególnie na Święte Triduum Paschalne. Bóg zapłać.

• Dziękujemy: Ks. Kanonikowi, Ks. Mieczysławowi, Ks. Krzysztofowi, Siostrom Służebniczkom, Ministrantom, Lektorom, Krzyskiej Grupie Młodzieżowej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Nadzwyczajnym Szafarzom, Panu Organiście, Różom Różańcowym, grupom, wspólnotom naszej parafii i Wam wszystkim Siostry i Bracia. Bóg zapłać.

• Mając na względzie sytuację pandemiczną, w nawiązaniu do zaleceń służb, nałożonych limitów i ograniczeń, zapraszamy do duchowej łączności i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła a także zachęcamy do modlitwy rodzinnej.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 27 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszy Św. poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji i wyrozumiałość. Na kalwarii i przy kościele są przygotowane ławeczki. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Przy wejściu do kościoła są maseczki.

• Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, dziękujemy za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remont dachu. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar. Jutro składka będzie przeznaczona na KUL i UPJPII w Tarnowie i Krakowie

• Zakończyły się prace zabezpieczające przy głównej części dachu kościoła, będą kontynuowane nad nawami bocznymi. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość w wyniku zaistniałych utrudnień.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Tadeusza BAJBOR, lat 71. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jego dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…