INFORMACJE DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (13.01.2019)

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. W naszej tradycji kolędy będziemy śpiewać do Uroczystości Ofiarowania Pańskiego.

W czwartek będziemy przeżywać Dzień Judaizmu a odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, a w najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnym kolędowaniu i koncercie Muzyki Bożonarodzeniowej w ubiegłą niedzielę, dziękujemy panu Organiście za organizację tego wydarzenia artystycznego. Bóg zapłać.

W najbliższą niedzielę 20.01.2019 roku zapraszamy na koncert Chóru UPJPII z Krakowa - "Psalmodia", po Mszy Świętej wieczornej. Koncert będzie się składał z trzech części: występów zespołów jednorodnych (męskiego i żeńskiego) oraz występu Chóru "Psalmodia" jako całości; program będzie trwał ok 40 minut. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy Seniorom, za wzięcie udziału w spotkaniu opłatkowym i wspólnym kolędowaniu w Domu Katechetycznym. Dziękujemy wszystkim osobom, które przygotowały to spotkanie. Bóg zapłać.

Dziękujemy Kręgowi Rodzin za przygotowanie i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej w miniony piątek, dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji i dniu skupienia w ciągu tego dnia. Bóg zapłać.

Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na Mszę św. do Katedry tarnowskiej w sobotę 19 stycznia 2019 r. o godz. 15.00. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu a potem spotkanie w Domu Parafialnym.

Zapraszamy do udziału w VIII Forum Formacyjnym 2019 - „Smutek zamieniam w radość!” poświęcone tematowi rodziny. W dniach 2-3 lutego 2019r. w Hali Widowiskowej, ul. Gumniska 28 w Tarnowie, organizuje Wydział ds. Nowej Ewangelizacji w Tarnowie.

W dniu dzisiejszym zakończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Bardzo serdecznie dziękujemy za serdeczność i życzliwe przyjmowanie kapłanów, za miłą atmosferę spotkań i w miarę możliwości obecność wszystkich w domu. Mamy nadzieję, że chwile wspólnej modlitwy i szczerej rozmowy pomogą nam w jeszcze lepszej współpracy dla dobra parafii. Zapewniamy Was o naszej modlitwie a Bogu Wszechmogącemu polecamy wszystkie wasze troski. Dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje domy na Boże błogosławieństwo oraz za złożone ofiary. Część z nich przeznaczamy na Seminarium Duchowne, a także dla księży emerytów i chorych.

Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjnie naszej parafii – w kwocie 8.253 zł, a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na misje. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

Czwartek – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,

Sobotę – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.