INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, (22.11.2020).

• Dzisiejsza niedziela Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

• Kończąc Mszę Św. podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i będziemy mogli zyskać odpust zupełny.

• W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Grupy Synodalnej.

• W sobotę przypada 11. rocznica święceń biskupich Andrzeja Jeża, pamiętajmy o Pasterzu naszej diecezji w naszych modlitwach.

• W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Starajmy się jak najlepiej wykorzystać ten szczególny czas. Zapraszamy dzieci i młodzież na dodatkowe Msze Św. Roratnie o godz. 17:00.

• W niedzielę rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 12:00, będziemy modlić się w intencji Ks. Kanonika Zdzisława z okazji imienin.

• Dziękujemy Panu Organiście za grę w czasie liturgii i sumienną pracę na rzecz naszej parafii. Od dzisiaj przy wyjściu kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny, złożone ofiary przy tej okazji są wynagrodzeniem i wyrazem naszej wdzięczności Panu Wojciechowi za jego pracę w naszej parafii.

• Od najbliższej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał świece na Boże Narodzenie. Dochód z tych świec będzie przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.

• Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych, jest to możliwe do końca listopada.

• Zapraszamy do udziału w Różańcu do Granic Nieba, codziennie o godz. 20:30.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji i wyrozumiałość. Od najbliższego piątku zapisy na udział w Mszach Św. niedzielnych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia.

• Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności.

• Prosimy, aby zatroszczyć się o osoby starsze, samotne i niepełnosprawne z naszego sąsiedztwa, a także przebywające na kwarantannie, które być może potrzebują pomocy. Bardzo prosimy aby w jakichkolwiek problemach komunikować się dzwoniąc na numer telefonu naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za okazywaną pomocy. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto, za ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

• 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.