INFORMACJE DUSZPASTERSKIE. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA – MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. (23.06.2019)

W dzisiejszą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Witamy Was wszystkich drodzy parafianie, wszystkich gości i pielgrzymów. W tym szczególnym dniu gościmy w naszej parafii Ks. dra Grzegorza Barana, profesora Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Suma Odpustowa o godz. 12.00, po niej Procesja Eucharystyczna, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy o zabranie feretronów i sztandarów. Możemy zyskać odpust zupełny wypełniając warunki: stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.

Po południu zapraszamy na Piknik Rodzinny na parkingu Domu Katechetycznego, rozpoczęcie o godz. 17:00. W programie min. występy dzieci i młodzieży, koncert zespołu „Gang Marcela”, pokaz jazdy konnej, na zakończenie pokaz sztucznych ogni.

Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się i udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowane ołtarzy i udekorowanie trasy procesji, parafianom z ulic: Krzyskiej, Fałata, Ćwiklińskiej, Jaracza, Wiśniowej, Kalinowej, Siemiradzkiego, Michałowskiego, Sosnowej, Platanowej i Modrzewiowej. Szczególnie dziękujemy osobom koordynującym: Siostrze Przełożonej, Paniom: Marzenie Partyka, Zofii Młot, Danucie Bania, Danucie Surma, Zofii Cierpich. Dziękujemy Księżom Mieczysławowi i Tomaszowi, Siostrom Służebniczkom, DSM, P. Organiście, ministrantom, lektorom, nadzwyczajnym szafarzom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dziękujemy wszystkim niosącym feretrony, sztandary, baldachim, wszystkim grupom parafialnym i policji.

Podczas trwania oktawy uroczystości Bożego Ciała - Msza Święta z procesją wokół kościoła po Mszy Św. wieczornej.

Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

W czwartek przypada liturgiczne święto MB Nieustającej Pomocy i zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Św. wieczornej błogosławieństwo dzieci i wianków. Bardzo serdecznie zapraszamy.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 6:30, 18:00, po wieczornej Mszy Św. procesja. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Papieżu Franciszku i wszystkich kapłanach. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Św.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary na hospicja i cele charytatywne, dziękujemy za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

W czasie wakacji, kancelaria parafialna, czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy darem modlitwy.

Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,

  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.