IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 MARCA 2018 r.

Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, przeżywamy jako niedzielę Leatare- niedziela radości. Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

Składka na tacę przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać.

1. Dzisiaj Msze święte jak w każdą niedzielę 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Gorzkie Żale o godz. 17.00. Po nich wieczorna Msza święta o 18.00.

Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

Nowenna do św. Józefa po Gorzkich Żalach a tygodniu po wieczornej Mszy świętej

2. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

3. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy Świętej wieczornej.

4. W czwartek spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie Msza świętą o godz. 17.00.

5. W piątek o godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza święta. Druga Droga Krzyżowa będzie o godz. 19.00.

6. W przyszłą niedzielę 18 marca rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Parafialne Rekolekcje i Szkolne które potrwają do środy 21 marca zakończone Spowiedzią. Msze święte będą jak w każdą niedzielę. Rekolekcje poprowadzi dla starszych Ks. Andrzej Liszka a dla Młodzieży i dla dzieci Ks. Grzegorz Sroka. Szczegóły w gablocie ogłoszeń, w Biuletynie i na stronie internetowej naszej parafii.

7. Również w przyszłą niedzielę będą zbierane przed kościołem ofiary na pokrycie kosztów odnowy kapliczki Ogrojca i Figury Pana Jezusa Zmartwychwstałego. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę. W lutym ofiary na ten cel wyniosły 2 212 złotych.

8. Przypominamy, o nabywaniu paschalików i baranków wielkanocne. Pamiętajmy, że nabywając je wspieramy potrzebujących.

9. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie posprzątane.

10. Przy głównych drzwiach wejściowych do kościoła jest wystawiony kosz dla ubogich naszej parafii. Prosimy o składanie produktów żywnościowych nie przeterminowanych. Można też złożyć ofiarę do skarbony przy figurze św. Antoniego. Bóg zapłać.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; obfitych łask Bożych i opieki św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

12. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.