IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 stycznia 2017 r.

Zgromadziliśmy się w tej świątyni, aby słuchać słowa Bożego i uczestniczyć w Ofierze Chrystusa. Przynosimy w darze wszystko, co w minionym tygodniu naszego życia było dobre i piękne, co było dla chwały Bożej i pożytku naszych bliźnich. Z nadzieją spoglądamy na nowy tydzień, oczekując światła Ducha Świętego, abyśmy mogli dobrze poznać i wypełnić czekające nas w nim zadania. A za wszelkie grzechy i zaniedbania – nie tylko ostatnich dni, ale i całego życia – przeprośmy Boga, abyśmy mogli godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. W związku ze Świętem Matki Bożej Gromnicznej zapraszamy Rodziców zwłaszcza Matki na Tridum we wtorek, środę na Msze świętą o godz. 17.00 a w czwartek na Mszę świętą godz. 9.00. Tridum poprowadzi Ks. Tomasz. Spowiedź będzie w środę od godz. 16.00.

3. W środę w ramach Triduum będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Świętej celebrowanych o godz. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Uroczyste poświęcenie gromnic z procesją będzie podczas Mszy świętej o godz. 9.00, która będzie odprawiona w intencji wszystkich Matek z naszej parafii. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. Pamiętajmy również o naszych Siostrach Służebniczkach pracujących w naszej parafii.

5. W tym też dniu 2 lutego przypada 18 rocznica śmierci Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika, długoletniego proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca lutego. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. W I piątek pamiętajmy o modlitwie za Misje i o ofiarach na ten cel.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

W tym tygodniu patronują nam:

- 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży

- 3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła

Tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji

Po Mszy Świętej – błogosławieństwo gardła (chleba, wina i owoców) z okazji wspomnienia św. Błażeja.

8. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy bardzo licznie ubierali nasz kościół na Boże Narodzenie a teraz prosimy aby wszyscy chętni przyszli z pomocą w sobotę 4 lutego o godz. 8.00 aby pomóc rozebrać dekoracje bożonarodzeniowe i szopkę. Bóg zapłać.

9. Jutro w poniedziałek 30 stycznia wyjazd dzieci i młodzieży z opiekunami na zimowisko do Zakopanego. Zbiórka o godz. 7.00 na parkingu przy Domu Katechetycznym. Wyjazd godz. 7.15. Prosimy o punktualność.

Zimowisko będzie przeżywane pod hasłem: „Idźcie i głoście: jak to dobrze w Matce Boga także swoją Matkę mieć…”

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Wiesław Ptak l. 58 i + Janina Sasak l 61. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

11. „Szukajcie Pana” (So 2,3). Tę zachętę słyszeliśmy już w pierwszym czytaniu. Jest ona jeszcze bardziej aktualna teraz. Za chwilę opuścimy tę świątynię i wrócimy do naszych domów, jutro do szkół, uczelni, miejsca pracy. Urzeczywistniając królewską misję Chrystusa, bądźmy świadkami miłości Boga wobec wszystkich, których spotkamy na swojej drodze w rozpoczynającym się tygodniu.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.