Kapłani

KAPŁANI PRACUJĄCY OBECNIE W NASZEJ PARAFII

KSIĄDZ PROBOSZCZ Ks. mgr Zdzisław PuściznaDuszpasterz ds. trzeźwości i duszpasterz rolników. Urodził się 10 lipca 1948 r. w Barcicach. Kapłanem został w roku 1972. Pracował w Żegocinie, Dębicy, Ropie, Oleśnie, Buchcicach. W tej ostatniej miejscowości był budowniczym kościoła. Udzielał się jako moderator oazowy i rekolekcjonista. Od 1 września 1991 r. jest proboszczem naszej parafii, opiekunem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Caritasu. W posłudze duszpasterskiej wspiera go teraz dwóch wikariuszy: ks. Tomasz Wroński i ks. Mieczysław Kita. - Parafia musi nieustannie czuwać nad pogłębianiem wiary, życia religijnego i wzajemnej miłości. Chodzi o to, by zachowywać dziedzictwo przeszłości, ubogacać je i przekazywać następnym pokoleniom. Chciałbym w tym ludziom pomagać, kontynuując linię moich poprzedników, zwłaszcza księdza prałata Andrzeja Kmiecika, gorliwego duszpasterza, bardzo zasłużonego dla parafii. Autentycznie raduje mnie żywy kult Maryi i Jej Syna. Tym bardziej, iż przekłada się on też na coraz większe zintegrowanie parafian. Wierni zgromadzeni wokół jednego Krzyża, adorujący wspólnie Najświętszy Sakrament, podążający razem za Chrystusem w procesjach Bożego Ciała, uświadamiają sobie z większą mocą, iż niezależnie skąd kto pochodzi, jako dziecko Boże, jest pełnoprawnym członkiem rodziny parafialnej. KSIĘŻA WIKARIUSZE Ks. mgr Tomasz Wroński - w parafii od 2015 roku. Uczy młodzież Gimnazjum nr 6. W parafii opiekuje się lektorami, prowadzi grupę młodzieżową. Wcześniej był wikariuszem w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Ks. mgr Mieczysław Kita - w parafii od 2015 roku. Uczy religii w Szkole Podstawowej nr 14. Opiekuje się ministrantami. Wcześniej był wikariuszem w Straszęcinie.   O kapłanach związanych z parafią w przeszłości a także pochodzących z Krzyża duchownych informacje znajdziesz: TUTAJ (kliknij)