Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z Dniem Świętości Życia

Drodzy Diecezjanie!

Pierwszym i niezbywalnym prawem człowieka jest prawo do życia. Podczas marcowego Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski prawdę tę podkreślili po raz kolejny księża biskupi, przypominając o konieczności bezwarunkowego szacunku należnego każdej istocie ludzkiej we wszystkich chwilach jej istnienia, a także apelując o niezwłoczne podjęcie prac legislacyjnych nad projektem obywatelskim „Zatrzymaj aborcję”.

Szczególnym dniem ukazywania piękna i wartości życia ludzkiego jest Dzień Świętości Życia, który w tym roku obchodzimy 9 kwietnia. Centralne obchody tego wydarzenia będziemy przeżywać w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej podczas Mszy św. o godz. 18.30, która będzie transmitowana przez diecezjalne radio RDN.

Serdecznie zapraszam wszystkich diecezjan do włączenia się w celebrację Dnia Świętości Życia, czy to poprzez uczestnictwo w diecezjalnej uroczystości w Tuchowie, czy też poprzez udział w swojej parafii w obrzędzie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Niech Maryja, Patronka Diecezji Tarnowskiej, uczy nas nieustannej wrażliwości na dar życia, który Bóg składa w nasze ręce. Z pasterskim błogosławieństwem

Andrzej Jeż