Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z pomocą dla ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku

Drodzy Diecezjanie!

Odpowiadając na prośbę biskupów meksykańskich popartą apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy dzisiaj Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – pod hasłem: „Kościół w Polsce dla Meksyku”. Tak się składa, że w tym samym dniu Caritas Diecezji Tarnowskiej w wielu parafiach naszej diecezji organizuje tradycyjną już akcję charytatywną „Chlebków Miłosierdzia”.  W związku jednak z tragedią, jaka dotknęła Meksyk, pragniemy tę akcję rozszerzyć na wszystkie parafie diecezji i w tym dniu ofiarami składanymi do puszek wesprzeć poszkodowanych w Meksyku. Proszę również o modlitwę podczas wszystkich Mszy świętych i nabożeństw różańcowych za wszystkie ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

KOMUNIKAT O DIECEZJALNYM MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY

Drodzy Diecezjanie!

W naszej diecezji obchody Dnia Papieskiego powiązane są z IX Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Grybowa. Serdecznie zapraszam Was do udziału w tym wydarzeniu w niedzielę 8 października. Wspólne spotkanie rozpoczniemy od Eucharystii celebrowanej w kościele p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie o godz. 1100, zaś później podczas marszu wyrazimy wdzięczność za nasze rodziny i dar życia.

W tym samym dniu o godz. 15. 30 w Domu Rekolekcyjnym OPOKA w Starym Sączu rozpoczną się warsztaty pt. „Płodność – Problem – Pomoc, którą przynosi Naprotechnologia”.  Warsztaty te będą kontynuacją tego szczególnego dnia poświęconego życiu i rodzinie. Są one przeznaczone głównie dla małżeństw borykających się z problemem niepłodności. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej. Niech nasza troska o życie każdego człowieka, będzie wyrazem miłości do Boga, dawcy życia.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż