NIEDZIELA 25 XII 2016 – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość.

1. Przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Uroczysty chrzest dzieci na Mszy świętej o godz. 15.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. W drugi dzień Bożego Narodzenia, w święto Świętego Szczepana na Mszy św. o godz. 10. 30 będzie uroczyste Posłanie Zespołów Kolędników Misyjnych. Będą oni kolędować w dniach 26 – 29 XII. Przyjmijmy ich z miłością. Każda grupa kolędnicza posiada zaświadczenie podpisane przez Księdza Proboszcza. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce.

3. W tygodniu w dni powszednie Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00.

4. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.

a. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.

b. W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.

c. W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

5. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła powszechnego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa – Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 7. 00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2017 rok. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak potrzebny pokój na świecie. Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na cele diecezjalne.

W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ks. Mieczysław, któremu składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy, radości ze służby Chrystusowi w kapłaństwie i ludzkiej życzliwości. Bóg zapłać za pracę w naszej parafii i Szczęść Boże na dalsze życie.

7. Wszystkim, którzy pracowali przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła, przygotowali dekorację szopki w kościele i na zewnątrz kościoła, składamy serdeczne podziękowania. Niech Dobry Bóg za każdy czyn dla Niego i parafii wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem. Wszystkim dziękujemy na ręce siostry Przełożonej Marii mówiąc Bóg zapłać. Dziękujemy także za ufundowanie paczek na święta przygotowanych przez Rodzinę Edmundową i Caritas.

8. Od wtorku w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin. Prosimy o przyjazd po księdza na kolędę i przywiezienie po kolędzie. Porządek kolędy podajemy w osobnej wiadomości.

9. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność. Szczęść Boże.