NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8 STYCZNIA 2017 r.

Dziś nasze oczy kierują się nie tylko na ołtarz, ale również na naszą parafialną chrzcielnicę. Wspominając chrzest Chrystusowy, popatrzmy na miejsce, gdzie ochrzczono tak wiele naszych barci i sióstr. Tu być może zostały ochrzczone wasze dzieci albo i wy sami. Niech dzisiejszy dzień przypomni nam, jak wielki dar łaski otrzymuje człowiek na chrzcie świętym. Przecież to chrzest jest bramą, przez którą wejść możemy tu, aby dziś złożyć wraz z Chrystusem Najświętszą Ofiarę. Składka na tacę na potrzeby bieżące parafii.

1. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Po Mszy świętej o godz. 10.30 i 12.00 będą Jasełka.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

3. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. Dzień Skupienia, Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 6.30 Godzinkami o Męce Pańskiej. O godz. 7.00 Msza święta a po niej Adoracja, którą zaczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta. Szczegółowy program Dnia Skupienia jest umieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nim by wypraszać Boże błogosławieństwo na cały rok.

5. W Uroczystość Trzech Króli Kolędnicy Misyjni zakończyli w naszej parafii kolędowanie i przynieśli na dary ofiarne złożone przez parafian ofiary w kwocie 5 512 złotych. Kolędowało 11 grup kolędników misyjnych, w których zaangażowało się 59 dzieci. młodzieży a także dorośli jako opiekunowie poszczególnych grup.

Dziękujemy za ofiary, które zostały przekazane na cele misyjne. Przy tej okazji jeszcze raz  z całego serca dziękujemy dzieciom i młodzieży oraz opiekunom za trud kolędowania a wszystkim za dar serca dla  dzieci w krajach misyjnych. Bóg zapłać.

6. Przypominamy, że w sobotę 14 stycznia wyjazd kolędników misyjnych na misyjne spotkanie diecezjalne do Brzeska z parkingu kościelnego. Wszyscy kolędnicy jadą w strojach i z gwiazdą.

7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby bieżące parafii. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary przed kościołem na pokrycie kosztów wykonanych schodów i alejki na Kalwarii Krzyskiej. W grudniu złożono na ten cel 2 312 złotych. Pozostało jeszcze do spłacenia 5 131 złotych. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę na ten cel.

8. Porządek Kolędy w osobnej wiadomości.

9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Prosimy o zabranie Biuletynu Niedzielnego w którym jest dalszy porządek kolędy i intencje Mszy świętych na ten tydzień..

10. Eucharystię kończy błogosławieństwo w imię Trójcy Przenajświętszej. Wyraża ono prawdę o tym, jak bogaty w wewnętrzną miłość jest nasz Bóg. Dziś w szczególny sposób, przez wspomnienie naszego chrztu, to wewnętrzne życie Boga stało się naszym udziałem. Jesteśmy tego świadomi i mamy być tego świadkami. Niech ta sama miłość, która od wieków płonie w Bogu, zapłonie w naszych rodzinach, sąsiedztwie i miejscach pracy.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Tutaj tylko przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.

Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.