NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2 KWIETNIA 2017 r.

W piątą niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się wokół ołtarza Chrystusowego by z tego najczystszego źródła czerpać siłę, moc i inspirację do coraz wierniejszego realizowania ewangelicznych ideałów. Tak jak to czynił nasz wielki rodak Święty Jan Paweł II, którego dziś wspominamy w 12 rocznicę śmierci. By jak najlepiej przygotować się do Świat Zmartwychwstania pomogą nam Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. prałat Józef Kaczmarski, proboszcz ze Zbylitowskiej Góry a którego bardzo serdecznie witamy i prosimy o przeprowadzenie tych Rekolekcji.

1. Dzisiaj Msze święte jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 15.00 Msza święta a o godz. 17.00 Gorzkie Żale na które serdecznie zapraszamy. Po wieczornej Mszy świętej nauka rekolekcyjna dla młodzieży studiującej i pracującej.

2. W tygodniu spotkania rekolekcyjne będą rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Ofiary na cele rekolekcji będą zbierane na Mszach świętych rano i wieczorem w poniedziałek i we wtorek.

3. W środę będzie Spowiedź Rekolekcyjna przed Świętami Wielkanocnymi. Spowiedź rozpocznie od godz.9.00 po Maszy św., która będzie o godz. 8.00. O godz. 10.00 będzie Msza święta dla chorych, Emerytów i Rencistów. W tym czasie będzie przerwa w Spowiedzi. Po Mszy świętej dalszy ciąg Spowiedzi do godz. 12.00.

Po południu Spowiedź rozpocznie się od godz. 14.30 do 18.00 z przerwą od godz. 15.45 do 16.30. O godz. 18.00 będzie Msza święta wieczorna z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zakończenie Rekolekcji.

4. W tygodniu od czwartku Msze święte rano o godz. 6.30 a wieczorne o godz. 18.00 z wyjątkiem piątku, kiedy Msza święta wieczorna będzie po pierwszej Drodze Krzyżowej o godz. 16.30.

5. We czwartek comiesięczne spotkanie klas III przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

6. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 7.45. Będzie to zarazem objazd przed świętami. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. Ze Spowiedzi na I piątek korzystajmy we środę podczas Spowiedzi rekolekcyjnej.

8. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Prosimy o wykonanie pięknych palm jak w ostatnich latach. W Caritas można nabyć Palemki. Pamiętajmy o nabyciu paschalików i baranków wielkanocnych.

9. Składka na tacę w Niedzielę Palmową jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Jest to tzw. Jałmużna postna, to znaczy, że kto korzystał z dyspensy i w okresie Wielkiego Postu spożywał pokarmy mięsne, to z tego tytułu ma złożyć ofiarę. Ta właśnie ofiara jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

10. Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszamy. w piątek 7 kwietnia na Mszę św. o godz. 17.00.Po Mszy św. wyjątkowo spotkanie w Domu Katechetycznym a po nim Droga Krzyżowa z bł. Edmundem o 19.00.

11. W sobotę 8 kwietnia zapraszamy od godz. 8.00 do pomocy przy dekoracji kościoła na Triduum Paschalne i na Święta Wielkanocne. Mile widziane są chętne do pomocy osoby.

12. Dary dla ubogich do kosza składamy do Niedzieli Palmowej włącznie.

13. Skarbonki z jałmużną wielkopostną złożą dzieci na Mszy św. o 10.30 w Niedzielę Miłosierdzia / tydzień po Wielkanocy /

14. Wszystkim życzymy pięknego przeżycia niedzieli i Rekolekcji Wielkopostnych. Szczęść Boże na cały tydzień.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

W Tarnowie na ulicy Kopernika 5 w wyniku przekształcenia istniejącego Gimnazjum Nr 2 powstała Szkoła Podstawowa Nr 24 im. Mikołaja Kopernika z oddziałami dwujęzycznymi.

Szkoła ogłasza nabór do klas I, IV, VII i zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się:

• 07.04.2017 (piątek) - od 1530 do 1800 oraz 08.04.2017 (sobota) - od 1000 do 1500 dla przedszkolaków i ich rodziców,

• 11.04.2017 (wtorek) oraz 12.04.2017 (środa) - od 1530 do 1800 dla uczniów przyszłych klas IV i VII i ich rodziców.

Zapraszamy chętnych zarówno do klas dwujęzycznych jak i ogólnych.