Ogłoszenia dodatkowe

Zbiórka dla sióstr dominikanek w Czortkowie /Bezpłatne porady prawne w Radzie Osiedla / 15-dniowa pielgrzymka do Fatimy oraz innych sanktuariów we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Portugalii.

1. Młodzież naszego Gimnazjum organizuje zbiórkę wspierającą działalność sióstr dominikanek w Czortkowie na Ukrainie. Potrzebne są: papier do drukarki, zeszyty 60 kartkowe w kratkę, biała i kolorowa kreda, kredki, baterie paluszki, puzzle, piłki, pisaki i plastelina. Wszystkich chętnych prosimy o przyniesienie do kościoła wyżej wymienionych produktów w przyszłą niedzielę i złożenie do kosza w przedsionku, skąd odbiorą je wolontariusze z Gimnazjum.

2. W siedzibie Rady Osiedla nr 11 Krzyż działa Punkt pomocy prawnej. Dyżury pełnione będą w każdą środę od godziny 14 do godziny 20.

Punkt udziela nieodpłatnych porad prawnych wyłącznie dla: 1) osób, które nie ukończyły 26. roku życia, 2) osób, które ukończyły 65 lat, 3) osób, które w poprzednich 12 miesiącach miały przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej i nie nakazano decyzją jego zwrotu, 4) osób posiadających ważną Kartę Dużej Rodziny, 5) kombatantów, 6) weteranów, 7) osób zagrożonych lub poszkodowanych katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

Nieodpłatne porady prawne świadczone są przez adwokatów, radców prawnych oraz doradców podatkowych i absolwentów prawa legitymujących się odpowiednim doświadczeniem. Szczegóły na plakatach.

3. „Rekolekcje w drodze" do Fatimy w 100 rocznicę objawień.

Termin 24.06. - 09.07.2017 r., Zapisy do 25 lutego 2017 r.

MIEJSCA ODWIEDZANE PODCZAS REKOLEKCJI: PADWA, MEDIOLAN,

BARCELONA, SARAGOSSA, MADRYT, FATIMA, LIZBONA, BATALHA,