OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Zwykła – 3.02.2019

 

1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.

2. W poniedziałek na godz. 8.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy rozbieraniu w kościele dekoracji bożonarodzeniowej.

3. We wtorek Mszą św. o 18.00 rozpocznie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców.

4. W pierwszy czwartek miesiąca zachęcamy do modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – także z naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz Rodzinę bł. Edmunda, a po mszy spotkanie w domu sióstr.

5. W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 6.30. a zakończenie o godz. 17.50, podziękowaniami i prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego, o godz. 18.00 Msza Św. i Droga Krzyżowa.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Ś.P. Stanisław Szułakiewicz. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jego duszę polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

  • 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,

  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.