OGŁOSZENIA PILNE

• Centrum Zdrowia Tuchów zaprasza na bezpłatną kolonoskopię w ramach Programu Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego. Do badania kwalifikują się wszystkie osoby pomiędzy 50 a 65 rokiem życia. Badanie wykonywane jest ze znieczuleniem przez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy specjalistów. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 728 588 355

• Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie podjęło się akcji zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego na terenie Diecezji Tarnowskiej. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na realizowanie projektów prowadzonych przez polskich misjonarzy (budowa szkół, szpitali, kaplic, studni). Częścią formalno-organizacyjną zbiórki zajmie się współpracująca z nami, wyspecjalizowana w przeprowadzaniu takich akcji, firma Green Office.

• VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest okazją, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół módlmy się również za prześladowców.

Zachęcamy także do włączenia się w akcję Pokój dla Iraku. Irak stał się symbolem wojny z chrześcijanami. Rozlała się ona na cały Bliski Wschód. Iraccy chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji ich społeczeństwa. Ponieważ obawiają się o życie swoje i najbliższych, wciąż trwa ich wielki exodus z własnego kraju. Opuszczają go udając się do sąsiedniej Jordanii czy Libanu, a także innych krajów. Żyją tam w katastrofalnych warunkach, oczekując zakończenia konfliktu. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł), wspierasz potrzebujących chrześcijan w Iraku. SMS-y możemy wysyłać w okresie od 1.11.2016 do 31.03.2017. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan w Iraku. Stowarzyszenie działa w 150 krajach całego świata niosąc pomoc, nadzieję i pojednanie. Wszystkie akcje, które prowadzimy, można śledzić na naszej stronie internetowej www.pkwp.org. Tam również można znaleźć aktualności z terenów objętych prześladowaniami.

• Program uroczystości w Łagiewnikach 19 listopada
10:00 - Nabożeństwo  11:00 - Konferencja, którą wygłosi bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej; 12:00 - Msza Święta, której przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, a homilię wygłosi bp Andrzej Czaja, biskup opolski

Po Mszy Św. - wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, której przewodniczy abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.