RÓŻANIEC DO GRANIC

W święto Matki Bożej Różańcowej, czyli 7 października, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, miliony Polaków stanie na granicach Polski z różańcami w dłoniach. Tak będzie także w diecezji tarnowskiej. Polacy udadzą się na granice kraju, by wspólnie się modlić.  Idea tego wydarzenia jest taka, aby w tych trudnych czasach jakich żyjemy, wśród wielu zagrożeń duchowych, z którymi zmagamy się jako naród, Europa czy cały świat – sięgnąć po różaniec, który zawsze był obroną w takich sytuacjach.

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km W diecezjach wyznaczono kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii, nastąpi rozesłanie  do punktów modlitwy. W diecezji tarnowskiej kościołów stacyjnych jest kilkanaście.

W każdym kościele stacyjnym o godzinie 10.30 będzie konferencja wprowadzająca, a o 11.00 Msza św. Natomiast o 14.00 rozpocznie się odmawianie różańca w okolicach granic Polski.  Kościoły stacyjne w diecezji tarnowskiej:

Sromowce Niżne – kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Szczawnica – parafia św. Wojciecha BM

Jaworki (parafia Szlachtowa) – kościół św. Jana Chrzciciela

Kosarzyska – kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piwniczna-Zdrój – kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Wierchomla Wielka – kościół św. Michała Archanioła

Żegiestów – kościół św. Anny

Milik – kościół św. Męczenników Kosmy i Damiana

Muszyna – kościół bł. Teresy Ledóchowskiej i kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP

Leluchów – kościół Macierzyństwa NMP

Powroźnik – kościół parafialny p.w. św. Jakuba Młodszego Apostoła

Tylicz – kościół parafialny p.w. Imienia Maryi

Wysowa-Zdrój – kościół Maryi Panny Wniebowziętej

Ponieważ nie wszyscy z naszej parafii mogą brać udział w modlitwie różańcowej „Różaniec do Granic” w kościołach stacyjnych naszej diecezji dlatego zapraszamy do takiej modlitwy w naszej parafii w I sobotę miesiąca o godz. 16.00. Będziemy się łączyć się z wiernymi odmawiającymi 4 cząstki różańca na granicach naszego kraju. Najpierw odmówimy trzy cząstki różańca. Natomiast o godz. 17.00  będzie Nabożeństwo I soboty i czwarta cząstka różańca a po niej Msza św. Tych, którzy pragną włączyć do takiej modlitwy serdecznie zapraszamy prosimy tych, którzy jeszcze nie włączyli się do nabożeństw I sobót zachęcamy ich do rozpoczęcia.