UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 11 VI 2017 ROK

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej stawia pytanie, na które odpowiedzieć sobie powinien każdy z nas: kim tak naprawdę jest dla mnie Bóg? Każda Msza św. to przedziwne uczestnictwo w życiu Trójcy Świętej. Postarajmy się zatem, aby zaangażowaniem serca i godną postawą wyrazić swój szacunek wobec tych tajemnic, których celebrację właśnie rozpoczynamy.

Składka na tacę dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30 12.00, 18.00. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek .

2. W tym tygodniu Msza święta o godz. 18.00 z Litanią do Serca Pana Jezusa a w środę z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę Spowiedź przed Bożym Ciałem od godz. 17.00.

4. W czwartek, 15 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Po Eucharystii o godz. 9.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

Pomoce do dekoracji można nabyć w naszym kiosku Caritas.

Trasa tegorocznej procesji będzie przebiegała ulicą Jaracza, Solskiego część południowa, Ćwiklińskiej część południowa i Jaracza do kościoła. Pamiętajmy o porządku przy posesjach na całej trasie, o wykoszeniu traw. Dziękujemy za włożony już trud w przygotowanie tej Uroczystości.

A. Kto nie będzie mógł być na Mszy św. o godz. 9.00 niech włączy się do procesji na trasie a wcześniej czy później uczestniczy we Mszy św. Po procesji będzie Msza święta o godz. 12.00. Po południu w Boże Ciało procesja dookoła kościoła będzie po Nieszporach o godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie Msza św. wieczorna.

B. Składka na tacę w Boże Ciało jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów: stacjonarnego i domowych, działających na terenie diecezji tarnowskiej.

C. Bardzo serdecznie prosimy o przychodzenie nie tylko w Boże Ciało ale i przez całą Oktawę Bożego Ciała z małymi dziećmi do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci rocznicowe niech przychodzą w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie i noszenie feretronów, sztandarów. Niosący feretrony by ubrali się jednakowo. Udział Służby Maryjnej a szczególnie Służby Ołtarza: Ministrantów i Lektorów niech będzie sumienny.

D. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała będą wieczorem o godz. 18.00 z procesją oprócz niedzieli. W niedzielę procesja będzie po Mszy świętej o godz. 10. 30.

5. Przypominamy o wyjeździe na koncert „Jednego serca jednego ducha”, który odbędzie się w Rzeszowie 15 czerwca w Boże Ciało. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 17. 00 powrót ok. 1. 00 w nocy.

6. W niedzielę – 18 czerwca b.r. będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Ks. Biskup Andrzej Jeż zaprasza przedstawicieli rodzin z całej diecezji na starosądeckie Błonia. Organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Starego Sącza z naszego Dekanatu Tarnów – Północ. Koszt przejazdu autokarem 15 zł. od osoby. Wyjazd autokaru: Krzyż (STOKROTKA) – 7.25 Zgłoszenia do najbliższej środy.

7. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i zabrania Biuletynu.

8. „Idźcie i głoście” bliskość Boga. To nie jest zadanie wyłącznie na ten dzień, tydzień czy rok. Całe nasze życie powinno być świadectwem, że Bóg naprawdę jest przy nas i rzeczywiście można Go spotkać. Na wypełnianie tego zadania przyjmijcie Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.