UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27 V 2018 r.

Kiedy wchodziliśmy do kościoła, wodą święconą uczyniliśmy pobożnie znak krzyża, a usta wypowiedziały słowa „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego". Z najwyższą czcią przyzywa­my Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Pragniemy złożyć Mu należny hołd, wyrazić naszą radość z Jego obecności wśród nas i prosić o błogosławieństwo na nowy tydzień naszego życia.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

2. Jutro, we wtorek i we środę nabożeństwo majowe o godz. 18.00 a po nim Msza święta.

3. W czwartek 31 MAJA obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Ze wszystkich kościołów w Polsce wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Przygotujmy odpowiednie dekoracje naszych domów, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej Hostii błogosławi naszej Ojczyźnie, naszej parafii i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym codziennym życiu. Jesteśmy Ludem Bożym, który jest nieustannie w drodze na spotkanie z Bogiem w wieczności.

4. Porządek nabożeństw w Boże Ciało: o godz. 7.00 Prymaria w kościele. Uroczysta Msza święta o godz. 9.00 będzie w kościele Po niej wyruszy procesja.

Trasa tegorocznej procesji będzie przebiegała ulicą Krzyską, Migdałową, Żurawią do kościoła.

Prosimy o włączenie się wszystkich parafian mieszkających w tej części parafii do przygotowania czterech ołtarzy na trasie procesji oraz przystrojenie trasy procesji i domów wzdłuż trasy procesji. Pamiętajmy o porządku przy posesjach na całej trasie, o wykoszeniu traw. Dziękujemy za włożony już trud w przygotowanie tej Uroczystości.

A. Kto nie będzie mógł być na Mszy św. o godz. 9.00 niech włączy się do procesji na trasie a wcześniej czy później uczestniczy we Mszy św. Po procesji będzie Adoracja do Mszy świętej o godz. 12.00. Po południu w Boże Ciało procesja dookoła kościoła będzie po Nieszporach o godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie Msza św. wieczorna.

B. Składka na tacę w Boże Ciało jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów: stacjonarnego i domowych, działających na terenie diecezji tarnowskiej.

C. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną będzie o godz.18.00. W niedzielę procesja będzie po Mszy świętej o godz. 10.30.

Bardzo serdecznie prosimy o przychodzenie z małymi dziećmi do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie i noszenie feretronów, sztandarów. Niosący feretrony by ubrali się jednakowo. Udział Służby Maryjnej a szczególnie Służby Ołtarza: Ministrantów i Lektorów niech będzie sumienny.

5. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w środę od godz. 17.00, i w piątek również od godz. 17.00. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych – w piątek o godz. 7.45. Składka na tacę w I piątek będzie przeznaczona na cele misyjne Kościoła.

6. Od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach świętych o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będzie przyjęcie kandydatów do grona ministrantów. W całej Polsce będzie to Dzień Dziękczynienia. Imieniny Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza. Składka na cele diecezjalne.

8. Dziś Młodzi z krzyskiej Grupy Młodzieżowej oraz Lektorzy rozprowadzają przed kościołem wypieki, z których dochód przeznaczony zostanie na wycieczkę tych Grup. Prosimy o hojne wsparcie.

9. We środę spotkanie Rady Parafialnej w Domu Katechetycznym po wieczornej Mszy św., zaś ostatnie w tym roku spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. II oddziałów gimnazjalnych i VII Szkoły Podstawowej będzie wyjątkowo w kolejną środę - 6 czerwca o godz. 18.00.

10. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.