UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 MAJA 2018 r.

Dziś zebraliśmy się, aby uczcić kolejną tajemnicę naszej wiary, czyli istnienie Ducha Świętego, Trzeciej Osoby Trójcy Przenajświętszej. Jezus obiecał Go apostołom i spełnił tę obietnicę dziesiątego dnia po swoim wniebowstąpieniu. A nam udziela Go przez posługę biskupa w czasie bierzmowania. Przypomnijmy sobie, kiedy to było. Niech ożyje w nas pamięć o tym ważnym wydarzeniu i refleksja, jak ono wpłynęło na nasze życie.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe. Wieczorna Msza święta o godz. 18.00.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Chociaż jest to dzień pracy i nauki, starajmy się jednak zachować w miarę możności jego religijny i świąteczny charakter uczestnicząc we Mszy świętej. 4. W środę zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę świętą o godz. 18.00.

5. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej. Przeżywając ten dzień pomódlmy się za naszych kapłanów pracujących w naszej parafii wyrażając im wdzięczność za pracę. W tym dniu będzie Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

6. W sobotę Dziewczęca Służba Maryjna i chórek zapraszają swoje mamy na nabożeństwo majowe oraz Mszę świętą w dniu ich święta w sobotę 26 maja o godz. 18.00. Po Mszy św. okolicznościowy program słowno-muzyczny dedykowany wszystkim mamom.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

8. Również w przyszłą niedzielę młodzi z Krzyskiej Grupy Młodzieżowej oraz Lektorzy sprzedawać będą po mszach świętych placki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wspólnotowy wyjazd obu Grup.

9. Dziękujemy za ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na pokrycie kosztów odnowienia kaplicy Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Jesteśmy wdzięczni za ofiarność, wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Niech Dobry i Miłosierny Bóg błogosławi Wam w codziennym życiu i nie szczędził swoich darów i łask. Bóg zapłać. Pozostało jeszcze do spłacenia 12 tysięcy zlotych.

10. Organizujemy wyjazd na koncert JEDNEGO SERCA, JEDNEGO DUCHA do Rzeszowa w dniu 31 maja w Boże Ciało. Wyjazd z parkingu przy Domu Katechetycznym o godz. 16.45 , powrót ok. północy. Koszt: 20 zł, zgłoszenia w zakrystii lub u s. Barbary.

11. Rodzina bł. Edmunda oraz Siostry Służebniczki zapraszają na całodobową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Niepokalanowa. Wyjazd planowany jest na 15 czerwca w piątek o godz. 22.00 powrót 16 czerwca w sobotę ok. 22.00. Gietrzwałd jest miejscem jedynych uznanych przez Kościół objawień Matki Bożej na ziemi polskiej . Koszt z obiadem 140 zł. Zgłoszenia w zakrystii do 7 czerwca.

12. Informacje Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W sobotę 26 maja w sobotę spotkanie formacyjne dla Nowicjuszy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Sali Domu Katechetycznego o godz. 16.30. Natomiast 2 czerwca w sobotę Wizytacja Pasterska i Braterska Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przez Radę Regionu Krakowskiego z Krakowa.

13. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego. Wszystkim na nowy tydzień naszego życia, aby obfitował bogactwem łaski Bożej życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.