UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 16 IV 2017 r.

1. Msze św.: jak zawsze w niedziele, po Rezurekcji o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 15.00 Msza św. a wieczorna Msza św. o godz. 18.00 połączona z Nieszporami świątecznymi i z Nowenną do Miłosierdzia Bożego.

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Radość z dokonanego zbawienia ma się przenieść również na ten grunt. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienna Nowenna i odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie koronkę będziemy odmawiać po Mszy Świętej wieczornej.

Jak co roku z okazji Niedzieli Miłosierdzia, która jest świętem Caritasu w naszej parafii okazujemy pomoc w różnej postaci tym razem skorzystajmy z kiosku Caritas oraz złóżmy ofiary do skarbony przy figurze Św. Antoniego.

5. Również w przyszła niedzielę czwartą miesiąca nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy świętej o godz. 7.00.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Drogim Parafiankom i Parafianom za liczny i pobożny udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia, w Adoracjach przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękujemy tym, którzy je przygotowali i prowadzili. Dziękujemy także za liczny udział w Gorzkich Żalach i na Drogach Krzyżowych w Wielkim Poście oraz za ich przygotowanie i prowadzenie. Serdecznie dziękuję Księżom: Mieczysławowi i Tomaszowi, Szafarzom Komunii Świętej. Dziękuję Siostrom Zakonnym, Siostrze Przełożonej Marii, s. Barbarze i s. Jordanie, p. Organiście z zespołem, Ceremoniarzom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Młodzieńcom – strażakom trzymającym straż przy Grobie Pańskim, niosącym baldachim. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób

przyczynili się do przygotowania godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom za ofiary złożone na dekoracje Ciemnicy, Grobu Bożego i kwiaty do naszego kościoła na Święta oraz na niedziele w ciągu roku. Gorące podziękowania kieruję do tych parafian, którzy ofiarowali swój czas i siły, aby przygotować naszą świątynię do uroczystego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim niech wynagrodzi Chrystus Cierpiący i Zmartwychwstały. Bóg zapłać.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze  życzenia: łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

8. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

9. W minionym tygodniu odszedł do Pana + Jan Mucha l. 63, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00 i + Bronisław Breński l. 81 którego pogrzeb będzie również we wtorek o godz. 13.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …..

10. Wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na święta z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Wam jak najserdeczniejsze życzenia. Niech  Zmartwychwstały Chrystus, którego głosimy i wyznajemy obdarza Was nieustannie swoją zwycięską mocą oraz towarzyszy waszym rodzinom i wspólnotom. Ten blask chwały Zmartwychwstałego Pana, który nas opromienia, jest dla nas darem i jednocześnie zobowiązaniem, abyśmy byli odważnymi i wiarygodnymi świadkami Jego miłosierdzia. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Szczęść Boże wszystkim, na radosne przeżywanie świąt i na cały wielkanocny tydzień.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.