V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 V 2017 ROK

Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby parafii z tytułu jej prowadzenia

1. Dzieci klas III przeżywają dziś I rocznicę I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.30. Polecajmy Ich Bogu przez wstawiennictwo Maryi. Po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla Matek. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe a po nich wieczorna Msza święta o godz. 18.00.

2. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18.00 a po nich Msza święta. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym. Serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Solenizantów zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin. Pamiętajmy w modlitwie o imieninach naszego Ks. biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża.

4. Również w najbliższy wtorek 16 maja społeczność Gimnazjum nr 6 im. Św. Jana Pawła II zaprasza absolwentów, rodziców oraz wszystkich przyjaciół na Święto Patronalne, które rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 9.00.

5. W sobotę o godz. 6.00 dzieci klas III z Rodzicami wyjeżdżają do Częstochowy.

6. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ubezpieczenia kościoła, budynków parafialnych i ubezpieczenia wiernych oraz cmentarza. Prosimy o życzliwe ofiary na ten cel.

7. Miło nam poinformować, że nasza parafia wzbogaciła się o trzech nowych Szafarzy Komunii świętej. Są nimi Sławomir Woźniak, Paweł Kordzikowski i Mariusz Żeleźnik

8. Wyrażamy wdzięczność za dar ołtarza rodzicom młodzieży, która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania - za ufundowanie 7 haftowanych ornatów - czerwonych i białych oraz rodzicom dzieci, przeżywających rocznicę I Komunii - za ufundowanie jednego haftowanego, białego ornatu.

9. Zarząd KS „Iskra” Tarnów zaprasza wszystkich Członków, Sympatyków Klubu oraz zainteresowanych rozwojem sportu w naszej dzielnicy na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Klubu, które odbędzie się  18 maja 2017 r. w czwartek o godz. 18.00 w obiekcie Klubu przy ul. Krzyskiej. 10. „Ziemia jest pełna Jego łaski” – niech te słowa dzisiejszego psalmu towarzyszą nam w tym tygodniu, gdziekolwiek się znajdziemy, byśmy rzeczywiście mogli doświadczać przez wiarę Jego łaski. Bóg jest ciągle przy nas dzięki wierze. Na jej umacnianie przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże