V NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 LUTEGO 2017 r.

Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie. Po Mszy świętej krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca lutego

1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00.

2. We wtorek spotkanie Rodziny Błog. Edmunda Bojanowskiego. Rozpoczęcie Mszą święta w kościele o godz. 17.00 a po niej spotkanie w domu Sióstr.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o 7.00 Msza święta a po Niej rozpocznie się Adoracja, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 16.45 o tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża.

5. W sobotę, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 17.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni! Spowiedź będzie od godz. 16.30.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie 40 – godzinnego nabożeństwa w naszej parafii, które będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. Porządek będzie następujący. Dzieci będą adorować po Mszy św. o godz. 10.30. Po południu od godz. 15.00 będą adorować Matki, Niewiasty, od godz. 16.00 Ojcowie. Od godz. 17.00 młodzież ucząca się, studiująca, pracująca a szczególnie młodzież klas III Gimnazjum.

7. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o obecność wszystkich Matek należących do Róż. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Zuzanna Szułakiewicz l. 94. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…………..

Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej, w czasie której będziemy mieli możliwość zatrzymać się na adoracji przed Chrystusem wystawionym w monstrancji. Zakończy się ona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, po którym pójdziemy dzielić się z naszym bliźnim miłością otrzymaną od Chrystusa w sakramencie miłości.

Szczęść Boże wszystkim na cały tydzień. Pozostańmy na Adorację