VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21 V 2017 r.

Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na ubezpieczenia kościoła, budynków parafialnych i ubezpieczenia wiernych oraz cmentarza. Bóg zapłać życzliwe ofiary na ten cel.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę.

Nabożeństwo majowe o godz.17.30. O 18.00 Msza święta wieczorna.

2. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące zwane DNI KRZYŻOWE. Rozpoczęcie liturgii w kościele parafialnym o godz. 18.00, a następnie procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych do figurki Matki Bożej przy szkole. W drodze powrotnej do kościoła śpiew litanii loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny ze względu na miesiąc maj. Po powrocie do kościoła – Msza Święta.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem Dni Krzyżowych po powrocie do kościoła.

4. W piątek rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego. Będzie ona połączona z nabożeństwem majowym.

5. Również w piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na nabożeństwo majowe i wspólną Eucharystię zwłaszcza Mamy, im dedykujemy program słowno-muzyczny w wykonaniu DSM i chórku.

6. W przyszłą niedzielę 28 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Składka na tacę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania. Przypominamy, że sezon grzewczy trwał od początku października do końca kwietnia

Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 będzie przedstawione misterium „Dobry Pasterz i zbuntowana owca". Zapraszamy do refleksji nad postawą każdego z nas wobec Chrystusa Zbawiciela. Wtedy będzie okazja do złożenia daru materialnego na potrzeby grupy.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

8. Matura kończy pewien okres w życiu i jednocześnie rozpoczyna dorosłe życie. Matura to trudny, ale i piękny dzień. Życzymy wszystkim Maturzystom podejmowania dobrych decyzji dotyczących przyszłości. Polecamy Ich opiece Matki Najświętszej i zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Taka Jest tradycja.

9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zaprasza na wakacyjne obozy i kolonie, które odbędą się w Bieszczadach, Poroninie oraz na Śnieżnicy. Dzieci i młodzież, w zależności od rodzaju obozu, będą miały możliwość uczestniczenia m.in.: w kursie języka angielskiego, jazdy konnej, zajęciach sportowych oraz wycieczkach krajoznawczych. Więcej informacji znajduje się na diecezjalnej stronie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (www.ksm.diecezja.tarnow.pl).

Bliższe informacje w biurze KSM DT czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00, Plac Katedralny 1/1, 33-100 Tarnów, Tel. 533 554 777 lub 14 621 32 18, e-mail: biuro.ksm.dt@gmail.com oraz na stronie internetowej: www.ksm.diecezja.tarnow.pl

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Krystyna Drewko l. 72, której pogrzeb będzie jutro w poniedziałek o godz. 16.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….

11. Nasz Bóg potrafi przemienić zło w dobro, nieszczęście w szczęście, śmierć w życie. Trwajmy więc z ufnością na modlitwie i w Jego słowie, aby rosła w nas nadzieja. Do tego potrzebujemy Bożego błogosławieństwa. A na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.