VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 6 V 2018 r.

Dzisiejsza niedziela, VI wielkanocna, mówi nam dużo o miłości. A najważniejsze jest to, że miłość pochodząca od Boga przybrała ludzką postać w osobie Jezusa i dzięki temu wiemy, czym jest prawdziwa miłość i jak ją realizować w życiu. Otwórzmy się na tę naukę i prośmy Jezusa, aby ta najważniejsza cnota chrześcijaństwa opanowała nasze umysły, wolę i serca. Dziś I niedziela miesiąca dlatego po Mszy św. będzie wspólna krotka Adoracja.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe o godz.17.30 tak będzie w niedziele i święta w maju. O 18.00 Msza święta wieczorna.

2. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące zwane DNI KRZYŻOWE. Rozpoczęcie liturgii w kościele parafialnym o godz. 18.00, a następnie procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych do figurki Matki Bożej przy szkole. W drodze powrotnej do kościoła śpiew litanii loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny ze względu na miesiąc maj. Po powrocie do kościoła – Msza Święta.

3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem Dni Krzyżowych po powrocie do kościoła.

5. W piątek 11 maja w II piątek miesiąca przypada Dzień Skupienia i Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, który rozpocznie się Godzinkami o Męce Pańskiej o 6.30 i Mszą świętą o godz. 7.00. Adorację rozpocznie Franciszkański Zakon Świeckich, która zakończy się nabożeństwem majowym i wieczorną Mszą świętą. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

6. W tym też dniu Młodzież klas III Gimnazjum rozpocznie Triduum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, który przyjmie 14 maja w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym i Nowenną do Ducha Świętego o godz. 18.00. Spowiedź dla nich i Świadków Bierzmowania będzie w sobotę od godz. 17.00.

7. W sobotę o godz. 16.00 będzie Msza święta na cmentarzu połączona z nabożeństwem majowym.

8. W przyszłą niedzielę 13 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu dzieci klas III przeżyją I Komunię Świętą z udziałem Rodziców i Chrzestnych i zaproszonych Gości. W związku z tym kilka informacji:

a. W sobotę o godz. 9.00 będzie I Spowiedź dzieci klas III, ich Rodziców i Chrzestnych.

b. W niedzielę dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.15 gdzie otrzymają błogosławieństwo swoich Rodziców i zostaną uroczyście wprowadzone do kościoła by o godz. 10.30 rozpoczęła się Msza święta Pierwszo komunijna. Bardzo prosimy aby na tę Mszę św. przyszli Rodzice, Chrzestni, Rodziny i Goście Komunijni.

Pozostałych prosimy aby skorzystali z Mszy świętych o innej porze.

Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10. 30, 12.15 i 18.00.

Dzieci klas III będą mieć próby we wtorek i czwartek po wieczornym nabożeństwie razem z Rodzicami. Obecność sumienna i obowiązkowa.

9. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia.

10. Nasze Siostry Służebniczki zapraszają Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego do udziału w nabożeństwie i Mszy świętej jutro wieczorem następnie na spotkanie w domu sióstr.

11 . Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11. Nasz Bóg potrafi przemienić zło w dobro, nieszczęście w szczęście, śmierć w życie. Trwajmy więc z ufnością na modlitwie i w Jego słowie, aby rosła w nas nadzieja. Do tego potrzebujemy Bożego błogosławieństwa, które wypraszajmy w czasie krótkiej Adoracji. A na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.