VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LUTY 2017 r.

Błogosławieni szukający Boga”. Te słowa psalmu, który dziś usłyszymy, zwracają naszą uwagę na potrzebę podążania za Bogiem i Jego wolą. Szczęśliwi są ci, którzy pragną być z Bogiem, bo On tylko jest prawdziwym źródłem szczęścia. Aby go zaznać, musimy jednak zaufać Bogu we wszystkim, przyjąć Jego wolę i ją wypełniać. Wola Boża wyraża się w Jego słowie. Dziś prośmy szczególnie o łaskę, abyśmy w wypełnianiu Bożych przykazań i w służbie dla dobra Kościoła umieli kierować się sercem, a nie tylko przepisami Prawa.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.

1. Msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek

2. Dzisiejsza niedziela – rozpoczyna nabożeństwa 40-godzinne w naszej parafii, które będą trwały przez kolejne trzy niedziele. Porządek będzie następujący. Dzieci będą adorować po Mszy św. o godz. 10.30. Po południu od godz. 15.00 będą adorować Matki, Niewiasty, od godz. 16.00 Ojcowie. Od godz. 17.00 młodzież ucząca się, studiująca, pracująca a szczególnie młodzież klas III Gimnazjum.

3. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

4. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

5. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która

będzie po wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszy świętej i w Nowennie.

6. W przyszłą niedzielę druga niedziela 40 godzinnego Nabożeństwa. Porządek będzie następujący: Dzieci adorują po Mszy św. o godz. 10.30, Matki, Niewiasty od godz. 15.00, Ojcowie, Mężczyźni od 16.00, Młodzież od 17.00 szczególnie klasy II Gimnazjum.

Składka na tacę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

Szczególne życzenia składamy naszej Siostrze Jordanie. Życzymy wielu łask Bożych od Chrystusa Cierpiącego wypraszanych przez Matkę Bożą Nieustającej Pomocy i wstawiennictwa przed Bogiem błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Bóg zapłać za pracę i Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Kazimierz Kiełbasa l. 59. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

9. Jeszcze raz na koniec przywołajmy słowa psalmisty, który modli się słowami: „Ucz mnie, bym przestrzegał Twego Prawa i zachowywał je całym sercem”. Niech te słowa staną się naszą modlitwą o to, aby Bóg oczyszczał nasze motywacje, abyśmy szli za Nim i zachowywali Jego naukę z miłością. Niech nam w tym pomaga błogosławieństwo płynące z tej Eucharystii.

Dzisiejsza liturgia Mszy Świętej dobiega końca. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

PILNE

Rada Osiedla Krzyż zaprasza właścicieli pieców węglowych na otwarte spotkanie prezentujące metodę „Palenia od góry - czyli palenia bez dymu. Metoda ta pozwala na oszczędności do 30% węgla, drewna i zmniejsza zanieczyszczenie powietrza pyłami co najmniej o połowę. Spotkanie z kominiarzem oraz przedstawicielem Urzędu Miasta odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej. Wstęp wolny. Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniu. Podejmijmy wspólnie walkę o czystsze powietrze dla nas i naszych dzieci. Smog jest do pokonania.