VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 13 MAJA 2018 ROK WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Dzisiejsza uroczystość kieruje nasz wzrok ku niebu. Jak aposto­łowie, patrzymy za Jezusem odchodzącym do Ojca. Wiemy jed­nak, że znów przyjdzie na ziemię. W czekaniu na tę chwilę nie jesteśmy opuszczeni, bo zostawił nam siebie samego w tajem­nicy Eucharystii. Dlatego gromadzimy się przy ołtarzu Pańskim, aby jak najlepiej przygotować się na powtórne przyjście Jezusa. W tym duchu przeprośmy Pana Boga za nasze grzechy.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

1. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe z Nowenną do Ducha Świętego a po nim wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. Dzisiaj nasza parafia przeżywa piękną Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas III w liczbie 84. Polecamy je opiece Matki Bożej, by zawsze tak jak dzisiaj z radością przyjmowały Pana Jezusa w Komunii Świętej. Od jutra dzieci pierwszokomunijne będą miały „Biały Tydzień” wdzięczności za dar I Komunii Świętej i będą przychodzić w strojach komunijnych razem z Rodzicami na nabożeństwa o godz. 18.00 połączone z Nowenną do Ducha Świętego z wyjątkiem czwartku.

3. W czwartek Dzieci I Komunijne wraz z Rodzicami i rodzinami pojadą na tradycyjną pielgrzymkę do Tuchowa. Będą miały tam specjalną Mszę św. i oddanie się opiece Matce Bożej. Rozpoczęcie w Tuchowie o godz. 16.45. Wszyscy gromadzą się na placu sanktuaryjnym o godz. 16.30. Prosimy wziąć pod uwagę korki na trasie do Tuchowa związane z remontem ulic.

4. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności i podziękowania Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za troskę i przygotowanie dzisiejszej Uroczystości. Za przygotowanie kościoła, za ubiór kwiatami i za dar komunijny, którym jest gong liturgiczny. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniu dzisiejszej Uroczystości z szczególnie Ks. Mieczysławowi za przygotowanie dzieci do I Spowiedzi i I Komunii Świętej składam Bóg zapłać oraz Siostrze przełożonej Marii za wystrój kościoła. Wszystkim niech wynagrodzi Bóg swoją łaską i błogosławieństwem.

5. Jutro w poniedziałek, 14 maja, Młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament

Bierzmowania w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza o godz. 18.00.

6. Dzisiaj w parafii św. Józefa rozpoczyna się Tygodniowy Majowy Odpust Fatimski pod hasłem „ Z Maryją idziemy ufnie w przyszłość” Uroczysta suma o godz. 11.00.

Odpust będzie trwał do przyszłej niedzieli. W tygodniu są zaproszone poszczególne parafie szczególnie na wieczorne nabożeństwa o godz. 18.30. Nasza parafia jest zaproszona na czwartek 17 maja. Zachęcamy do udziału w nim w dowolnym czasie.

7. Krąg Domowego Kościoła naszej parafii zaprasza na nocne czuwanie przygotowujące do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w najbliższą sobotę - 19 maja na godz. 22.00. Czuwanie połączone z Drogą Światła zakończy się Mszą św. o północy.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przed kościołem będzie zbiórka ofiar na pokrycie kosztów wykonania kaplicy Ogrojca i Figury Pana Jezusa Zmartwychwstałego.

9. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada 31 maja. Msza święta będzie w kościele a po niej procesja wzdłuż ul. Krzyskiej. I Ołtarz przygotują mieszkańcy ul. Woszczerowicza i Węgrzyna, II przy Figurce Matki Bożej przygotuje ul. Modrzejewskiej i Krzyskiej, III mieszkańcy ul. Migdałowej i Porzeczkowej, IV mieszkańcy ul. Żurawiej, Cytrynowej i Pomarańczowej. Spotkanie organizacyjne będzie we środę 16 maja po wieczornym nabożeństwie.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

12. Wdzięczni Bogu za pouczenie i wzmocnienie naszej nadziei wracajmy do domów, a błogosławieństwo Boże niech nam to­warzyszy w nowym tygodniu naszego życia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.