VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2017

Jezus zaprosił nas na ucztę miłości. Nie tylko chce się z nami spotkać, ale też chce się dzielić z nami swoją miłością. Tą miłością obejmuje każdego bez wyjątku. Nieważne, kim jesteśmy, bo wszyscy jesteśmy kochani przez Boga. A jednocześnie wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby naśladować Go w tym, co najważniejsze, czyli w miłości. Kochając ludzi, najbardziej upodobniamy się do Boga, który jest miłością. Niech łaska płynąca z ofiary Jezusa umocni nas, abyśmy potrafili prawdziwie kochać.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. Dziś II niedziela 40-godzinnego nabożeństwa. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu podobny jak w ubiegłą niedzielę. Dzieci adorują po Mszy św. o godz. 10.30. Po południu od godz. 15.00 adorują Matki, Niewiasty. O godz. 16.00 adorują Ojcowie, Mężczyźni. Od 17.00 adoruje młodzież szczególnie klasy II Gimnazjum.

Podobny porządek będzie w przyszłą niedzielę.

2. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która

będzie po wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszy świętej i w Nowennie.

3. W przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Składka na tacę będzie przeznaczona na ogrzewanie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

4. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

5. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Ryszard Jóźwiak l. 66. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

6. Zadanie, jakie otrzymujemy na zakończenie Mszy Świętej, dotyczy przede wszystkim miłości. Mamy kochać, bo tylko miłość się liczy i tylko z niej będziemy sądzeni. Niech błogosławieństwo, jakie płynie z ofiary Jezusa, uzdalnia nas do konkretnych czynów miłości.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE   1. Siostry dominikanki z Czortkowa na Ukrainie wraz z podopiecznymi dziękują za dary przekazane dzięki przeprowadzonej zbiórce w naszej parafii. Dziękują za otwarte serca i modlitwę, która daje siłę do pełnienia powierzonej przez Kościół Misji. Pomoc materialna stanowi z kolei ogromne wsparcie w pracy jaką podejmujemy wśród czortowskich dzieci. W naszych modlitwach prosimy Pana, by sam wynagrodził wam i Waszym rodzinom wyświadczone nam dobro zarówno to materialne jak i duchowe. S. Marcelina przełożona domu   2. W Bazylice katedralnej w Tarnowie rozpoczęły się katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych, które są głoszone w niedzielę o godz. 16.00 i w środę o godz. 18.45 po Mszy św. wieczornej.