VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 LUTEGO 2017 r.

Pan Jezus, który nas zaprosił na Ucztę eucharystyczną, zwraca się dziś do nas słowami pełnymi serdeczności. Mówi, abyśmy się nie martwili zbytnio o nasze życie, o naszych bliskich, o przyszłość. Wszyscy bowiem znajdujemy się w dobrych rękach Ojca niebieskiego, który wie, czego nam potrzeba. Czy skoro dał nam swojego Jedynego Syna w ofierze krzyża i ofierze eucharystycznej, to czy może nam odmówić czegoś, co jest nam naprawdę potrzebne? Niech nasze serca wypełni modlitwa, zwłaszcza o to, abyśmy nigdy nie zwątpili w dobroć Boga i Jego opatrzność nad nami.

Składka na tacę jest przeznaczona na ogrzewanie

1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Dzisiaj ostatnia niedziela 40 Godzinnego Nabożeństwo. Porządek Adoracji : Dzieci adorują Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 10.30. Matki, Niewiasty od godz. 15.00, Ojcowie od 16.00 a od godz. 17.00 Młodzież i Gimnazjum klasy I. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie 40 Godzinnym. Znajdźmy czas aby trwać na Adoracji przy Chrystusie Eucharystycznym.

2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. . 7.00, 9.00, 10.30 do południa. Po południu Msza święta o godz. 16.00 i o 18.00 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne w Diecezji.

3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia.

4. Najbliższy tydzień będzie także Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.

5. Dlatego od Środy Popielcowej do II Niedzieli Wielkiego Postu będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości na ołtarzu Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na dowolny okres i wpisania się do niej. Wpis jest bardzo zobowiązujący ale i dający siłę do wytrwania.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 7.45. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. Spowiedź będzie w czwartek i piątek od godz. 16.00.

7. Również w piątek rozpoczynają się piękne nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie dwa razy. Pierwsza Droga Krzyżowa z udziałem dzieci będzie o godz. 16.30. Druga o godz. 19.00, z udziałem Młodzieży i starszych, którzy nie mogą być na wcześniejszej Drodze Krzyżowej.

8. W niedziele Gorzkie Żale będą o godz. 17.00. Podczas Gorzkich Żali będzie jak zwykle składka na kwiaty i dekorację do Grobu Bożego, Ciemnicy i ołtarza. Kierujemy serdeczne zaproszenie do wszystkich: do dzieci, do młodzieży i starszych

by brali udział w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych. Zechciejmy przez liczny

udział w nich podtrzymać piękną tradycję naszych Ojców i Matek.

9. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Władza i polityka jest dziełem Pana Boga, a odczytana jako powołanie może stać się też drogą do świętości. Ponieważ św. Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół i cały naród litewski.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy również do Stołu Pańskiego z okazji Imienin. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy również do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

10. W Parafii Katedralnej w Tarnowie w czwartek 2 marca rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Pierwsze spotkanie, na którym będą zapisy i zostaną podane sprawy organizacyjne, w czwartek 2 marca 2017 r. o godz. 18.00, w Auli Jana Pawła II przy katedrze. Kurs składa się z 8 spotkań, które będą odbywały się we wtorki i czwartki o godz. 18.00, w auli Jana Pawła II.

W słowach błogosławieństwa kończącego Najświętszą Ofiarę zawarta jest obietnica, że wszechmogący Bóg będzie z nami, że w każdej chwili będzie nam towarzyszył i że możemy zawsze powierzyć się Jego ojcowskiej opiece. Przyjmijmy tę obietnicę otwartym sercem.

Szczęść Boże wszystkim na cały tydzień i Wielki Post..