IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 CZERWCA 2018

W dniu dzisiejszym Jezus Chrystus wzywa nas do refleksji nad naszym wolnym od pracy czasem. Tradycja, w której żyjemy, rozpoczęła się od świętowania siódmego dnia tygodnia, zwanego szabatem, żeby później, z nastaniem chrześcijaństwa przejść do świętowania pierwszego dnia tygodnia, czyli niedzieli. Niedziela jest dla nas dniem Pańskim - dniem, w którym Bóg Ojciec stworzył świat i w którym zmartwychwstał Jezus Chrystus. Od 2008 roku pierwszą niedzielę czerwca przeżywamy jako Dzień Dziękczynienia. Chcemy dostrzegać opiekę Opatrzności Bożej nad nami i uczyć się wdzięczności. Po Mszy św. krótka wspólna Adoracja z racji I niedzieli miesiąca

1. Msze święte: 7.00, 9.00, o godz. 10.30 Msza święta z procesją Oktawy Bożego Ciała i o godz. 12.00. Po południu o godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Na Mszy św. o godz. 10.30 będzie przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.

2. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała wieczorem o godz. 18.00. Podczas procesji będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem Oktawy. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

3. We środę na Mszy św. o godz. 18.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie do Bierzmowania dla kandydatów z II klas oddziałów gimnazjalnych oraz VII Szkoły Podstawowej .

4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Prosimy rodziców aby przyprowadzili, przywieźli w wózkach lub przynieśli na rękach swoje dzieci aby przez posługę kapłanów otrzymały Jezusowe błogosławieństwo. Rodzice pamiętajmy, że każdemu dziecku potrzebne jest błogosławieństwo Boże. Pan Jezus prosi pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie. Msza św. będzie o godz.18.00

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W tym dniu przypada II piątek miesiąca, comiesięczny Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza święta i rozpoczęcie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, przez Franciszkański Zakon Świeckich. Zakończenie Adoracji o godz. 17.40 Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego z Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Msza święta z procesją i śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Program w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

7. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

Również w sobotę będzie Msza święta na cmentarzu o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Wcześniej o godz. 16.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w uroczystości Bożego Ciała we Mszy świętej o godz. 9.00 i w procesji ulicami: Krzyską Migdałową, Żurawią, oddając tym samym cześć Panu Jezusowi, który pozostał z nami pod postacią Chleba.

Wyrażamy szczególną wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali cztery ołtarze oraz trasę procesji i wszystkim ofiarodawcom na strojenie ołtarzy, trasy, To podziękowanie kierujemy na ręce Siostry Marii. Niech Jezus Eucharystyczny wszystkim wynagrodzi swoją łaską i swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11. Na rozpoczynający się tydzień, życzymy wszystkim Szczęść Boże. Pozostańmy na krótką Adorację Najświętszego Sakramentu.