XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 CZERWCA 2017 r. ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

W dzisiejszą Uroczystość Odpustową zwracamy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki Nieustającej Pomocy. Zanosimy nasze prośby do Boga przed Jej obrazem. Wpatrujemy się w oczy Maryi, by w nich znaleźć nadzieję, ratunek, pewność, że zaniesie nasze problemy do swojego Syna. Witamy nasze Parafianki i Parafian w dniu Odpustu parafialnego a także wszystkich gości pielgrzymów polecając wszystkich opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.-

1. Msze Św.: 7.00, 9.00. O godz. 11.00 Uroczysta Suma z Procesją Eucharystyczną pod przewodnictwem Ks. Infułata Władysława Kostrzewy. Po południu zapraszamy na godz. 17.30 na świąteczną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Litanię do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 wieczorna Msza Święta. Z racji Odpustu Parafialnego możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki jego zyskania: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.

Po Mszy św. o godz.7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

Tradycyjnie nowenną nieustanną modlimy się w każdą środę. W tym tygodniu uczynimy to także we wtorek, 27 czerwca z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy.. Msze święte rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

3. W czwartek świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 18.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

5. W tym tygodniu przypada także  pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca. O godz. 17:30 Różaniec, Msza Św. o godz. 18:00

6. Informujemy, że na okres wakacji Msze święte niedzielne i świąteczne będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza Święta o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

7. Wyjazd grupy dzieci i młodzieży na „Wakacje z Bogiem” do Karpacza jutro w poniedziałek 26 czerwca . Zbiórka o godz. 7.00 przed Domem Katechetycznym. Polecajmy w modlitwie wszystkich uczestników.

8. Już wkrótce będziemy przezywać Wielki Odpust tuchowski 2017 r. Będzie trwał od 1 do 9 lipca. Dokładny plan wydarzeń odpustowych znajduje się na plakacie. Zapraszamy wszystkich wiernych do Tuchowa. W imieniu wspólnoty redemptorystów O. Bogusław Augustowski proboszcz i kustosz sanktuarium.

9. Bardzo prosimy, aby przychodząc do kościoła mieć wzgląd na świętość tego miejsca i okazać szacunek przez swój ubiór. Zbyt skąpy ubiór jest świadectwem niskiej kultury i braku szacunku dla Pana Boga. 10. Życzymy wszystkim Drogim nam Parafianom i naszym Gościom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia oraz szczęśliwych wakacji. Szczęść Boże.