XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 LIPCA 2017 ROK

Naśladowanie Chrystusa wymaga bezwzględnego przylgnięcia do Boga i otwartości wobec drugiego człowieka. Chrześcijanin powinien być stanowczy w wyborze Boga, bo jeśli Bóg znajdzie się w jego życiu na pierwszym miejscu, to także wszystko inne będzie na właściwym miejscu. W tej prawdzie winien dostrzec też drugiego człowieka w jego potrzebach, wyrażając to między innymi w otwartości i gościnności. Za to, że żyliśmy w zamknięciu, nieczuli na potrzeby innych, przeprośmy naszego Pana. Niech łaska Chrystusa będzie nam wsparciem i pomocą o to będziemy prosić podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. Dzisiaj wakacyjny porządek. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 15.00 Msza św.

z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Natomiast wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

1. W środę zapraszamy jak zwykle na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej

Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

1. W piątek przypada I piątek miesiąca lipca. Msze św. rano o godz. 6.30

i wieczorem o godz. 18.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy usłużyć dwoma samochodami. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.

1. W sobotę zapraszamy na Mszę św. na cmentarzu o godz. 17.00. Będziemy modlić

się za naszych zmarłych polecając ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Pamiętajmy o robieniu porządku na cmentarzu i zachowaniu czystości.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

6. Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

7. Przypominamy o odbywającym się Odpuście Tuchowskim. Dokładny plan wydarzeń odpustowych znajduje się na plakacie. Zachęcamy do udziału w nim i korzystania ze Spowiedzi. Odpust kończy się wieczornym nabożeństwem w niedzielę 9 lipca.

8. Siostry Karmelitanki serdecznie zapraszają na Nowennę od 7 do 15 lipca przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Nabożeństwa z kazaniem o godz. 18.00 prowadzi Ojciec Szczepan Praśkiewicz OCD z Wadowic Karmelita. ODPUST 16 VII. Msza św. rano o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 18.00.

9. Koło Przyjaciół „RADIA MARYJA” przy parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie organizuje w dniu 9 lipca wyjazd do Częstochowy na XXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Powstania Rodziny Radia Maryja. Wyjazd z placu obok kościoła Miłosierdzia Bożego o godz. 5.00. Koszt przejazdu 40 złotych od osoby. Szczegóły na afiszu.

10. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.

W tym tygodniu patronują nam:

3 VII − św. Tomasz Apostoł,

6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska,

8 VII – św. Jan z Dukli, pustelnik,

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Alojza Nytko l. 87. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

12. Bóg jest naszym Ojcem, który pragnie być blisko każdego z nas. Pozostaje z nami także w czasie Adoracji na którą pozostańmy. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.