XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 LIPCA 2017 r.

Chrystus przyszedł pokorny i cichy, a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Sprawując Najświętszą Ofiarę, uobecniamy dzieło Chrystusa, który i dzisiaj ukazuje nam źródło prawdziwego zwycięstwa przez swe pokorne wyniszczenie w znaku Chleba. Obciążeni grzechami stańmy pokornie przed Bogiem, prośmy o przebaczenie, abyśmy mieli udział w zwycięstwie Chrystusa i znaleźli ukojenie dla naszych dusz. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Porządek Mszy św. wakacyjny; 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku rozpoczyna się Wielki Odpust. Siedmiodniowe uroczystości będą od dzisiaj do przyszłej niedzieli 16 VII. Na uroczystości ku czci Matki Bożej z Góry Karmel zapraszają również Siostry Karmelitanki z ul. Krzyskiej w Tarnowie. Szczegóły na afiszach w gablocie ogłoszeń.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu przez Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja według wyznaczonego porządku, który wisi w gablocie ogłoszeń potrwa do godz. 17.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza św. z koronką do Miłosierdzia Bożego i ucałowanie Relikwii Krzyża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem.

5. Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się św. Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest św. Rafał Kalinowski.

Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus.

6. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

11 VII – św. Benedykt, opat i patron Europy,;

12 VII − św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu,

13 VII − święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt,

15 VII – św. Bonawentura, biskup i Doktor Kościoła,

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Lucyna Sobieszkoda l. 64. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie………..

9. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków. Na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.