XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 VIII 2017 ROK

Kto się w opiekę odda Panu swemu, a całym sercem szczerze ufa Jemu, śmiele rzec może: «Mam obrońcę Boga! Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga!»” – śpiewając ten psalm ufności, złożyliśmy całe nasze życie – nas samych, nasze rodziny i bliskich, nasze radości i troski – w ręce dobrego Boga. Niech przeżywana przez nas Eucharystia będzie doświadczeniem mocy Boga, którą chce nas dziś obdarzyć. Zaczerpnijmy jej dla samych siebie, ale także dla innych, aby po wyjściu ze świątyni dzielić się nią z potrzebującymi wsparcia i pomocy.

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzenia parafii. Bóg zapłać za każdą życzliwa ofiarę

1. Msze św. jak w każdą niedzielę wakacyjną. Wieczorna Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek

2. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

3. Wtorkowa uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

4. Również we wtorek składka na tacę przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie przeniesione z dzisiejszej niedzieli.

5. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;

17 VIII – św. Jacek, prezbiter, dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 VIII 1257 roku, wyczerpany pracą misyjną

7. W czwartek 17 sierpnia 2017 Mszą św. o godzinie 6.30 na Placu Katedralnym rozpocznie się XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze wyruszyć na pielgrzymkę mogą zapisać się jeszcze u księdza przewodnika w Parafii Katedralnej.

8. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.

9. We wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia odpust w Brzozówce a w przyszłą niedzielę w Pawęzowie. Sumy odpustowe o godz. 11.00

10. „Odwagi! Ja jestem! Nie bójcie się!” – umocnieni tym zapewnieniem Pana, najlepiej jak tylko potrafimy, dzielmy się darem mocnej wiary z tymi wszystkimi, którzy doznali ciemności zwątpienia i zlękli się przeciwności losu. Często wystarczy im sam dotyk naszej dłoni i spokojny głos: „Odwagi! Jestem z tobą! Nie bój się!”. Bądźmy więc blisko tych, którzy potrzebują pokrzepienia i umocnienia!

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.