XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 LIPCA 2018

Gromadzimy się na niedzielnej Mszy Świętej, aby podziękować Bogu za wszelkie łaski i dary, jakimi nas na co dzień obdarza. Dzisiejsza liturgia słowa mówi o posłaniu. Jezus posyła swoich uczniów dając im konkretne zadanie do wykonania. Dzisiaj Chrystus także nam powierza trudną misję. Mamy być apostołami Jego miłości. Mamy bez lęku mówić o Nim i świadczyć swoją postawą o Jego wielkości. Mamy iść do wszystkich, szczególnie do tych najbardziej potrzebujących, i zanieść im prawdziwą miłość, która ma swe źródło w Bogu.  Składka na tacę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. a przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie kosztów odnowienia kaplicy Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

4. Również w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów i ich użytkowników z racji przypadającego we środę, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Tego błogosławieństwa potrzeba także wszystkim podróżującym, bowiem nasze życie bez codziennego korzystania z jakichkolwiek środków transportu, staje się właściwie niewyobrażalne. Skorzystajmy, więc z możliwości uproszenia Bożej łaski w podróży

5. Zbiórka dla dzieci i młodzieży wyjeżdżających na tegoroczne "Wakacje z Bogiem" w Kołobrzegu w najbliższy wtorek / 17 lipca / o godz. 6.00 na parkingu przy Domu Katechetycznym.

6. Biblioteka Publiczna w Krzyżu zaprasza na wystawę archiwalnych fotografii prezentujących dzielnice i jej mieszkańców. Najstarsze fotografie pochodzą z końca XIX wieku. Na zdjęciach można odnaleźć swoich przodków, znajomych, nauczycieli i księży pracujących w naszej parafii. Wystawa czynna do końca września 2018 roku. Wyjątkowo wystawę można zwiedzać dzisiaj w niedzielę 15 lipca 2018 do godz. 12.30. Warto ją zobaczyć dlatego zachęcamy do odwiedzenia wystawy obrazującą historię dzielnicy.

7. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w zakrystii. Koszt uczestnictwa w PPT nie zmienia się i wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł resztę tj. 40 zł dopłaca Caritas. (Gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł). Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych adres PPT: www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

20 VII – bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu;

22 VII – św. Maria Magdalena, uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa;

23 VII – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, a także zakonnica i mistyczka, która spisała swoje mistyczne spotkania z Jezusem, stanowiące i dziś inspirację dla wielu chrześcijan.

9. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

A na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.