XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 LIPCA 2017 ROK

Nigdy w historii ludzkiej nie było tak wielkich możliwości komunikacji między ludźmi, jak w dzisiejszych czasach. I nig­dy nie było takich trudności we wzajemnym zrozumieniu jak dzisiaj. Powód jest prosty: każdy mówi, a nikt nie słucha. Trzeba nauczyć się słuchać Boga i ludzi, aby się rozwijać i uświęcać. Czy przyjmuję słowo Boże? Czy jestem otwarty na płynące z niego przesłanie i pouczenia? Czy słucham Kościoła, który słowo Boże interpretuje? Składka na tacę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

4. Również w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów i ich użytkowników z racji przypadającego we wtorek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Tego błogosławieństwa potrzeba także wszystkim podróżującym, bowiem nasze życie bez codziennego korzystania z jakichkolwiek środków transportu, staje się właściwie niewyobrażalne. Skorzystajmy, więc z możliwości uproszenia Bożej łaski w podróży

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

20 VII – bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu;

22 VII – św. Maria Magdalena, uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa;

23 VII – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, a także zakonnica i mistyczka, która spisała swoje mistyczne spotkania z Jezusem, stanowiące i dziś inspirację dla wielu chrześcijan.

6. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w zakrystii. Koszt uczestnictwa w PPT nie zmienia się i wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł resztę tj. 40 zł dopłaca Caritas. (Gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł). Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych adres PPT: www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl

Dla pielgrzymów duchowych są legitymacje Grupy I przy drzwiach wejściowych.

7. Miesiące letnie są dla jednych okresem wytężonej pracy, dla innych chwilą wypoczynku. A może w tym czasie znajdzie się chwila, by sięgnąć po Pismo św., aby odczytać jego fragment i zastanowić się nad nim. Podejdź do słowa Bożego z ufnością, jak do przyjaciela. Czytaj i rozmyślaj uważnie, cierpliwie. Bądź wierny słowu, nawet jeśli cię niepokoi. Słowa Boga są ziarnem, wcześniej czy później wydadzą plon stokrotny.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Mieczysław Gil l. 67. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….

9. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego. A na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.