XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 SIERPNIA 2018

Przeżywamy dziś osiemnastą niedzielę w ciągu roku, a zarazem pierwszą niedzielę sierpnia, miesiąca trzeźwości. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu. Z racji I niedzieli po Mszy świętej wspólna krótka Adoracja.

1. Msze św. według porządku wakacyjnego 7.00, 9.00, 11.00. Z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Wieczorna Msza święta jak zwykle o godz. 18.00.

2. Jutro Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

3. We środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

4. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca sierpnia. Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O godz. 7.00 Msza święta a po niej rozpoczyna się całodzienna Adoracja wg wyznaczonego porządku który wisi w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej będzie do godz. 17.50 o tej godzinie Podziękowania i Prośby z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

5. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą na cmentarzu o godz. 17.00. Uczcimy w sposób szczególny św. Maksymiliana Kolbego patrona kaplicy na cmentarzu. Zaprośmy również krewnych, których zmarli spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dbajmy o estetyczny wygląd naszego cmentarza pamiętając o tym, że jest to wizytówka naszej troski o zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o obecność wszystkich Matek należących do Róż.

7. Również przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Wydatków mamy dużo, dlatego Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę. W drugą niedzielę sierpnia zawsze ofiary na tacę przeznaczone są na KUL i PAT. Ponieważ w II niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na bieżące potrzeby parafii, dlatego ofiary na tacę na KUL i PAT będą przeniesione na 15 sierpnia.

8. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 7 sierpnia – bł. Edmund Bojanowski (1814-1870), Wielkopolanin, świeckiego założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny, W szczególny sposób będą Go czciły nasze Siostry Służebniczki Dębickie

8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.

10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Stanisław Krypel l. 68, którego pogrzeb będzie we wtorek 7 VIII o godz. 16.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…….

10. Pozostając na wspólną Adorację wypraszajmy błogosławieństwo Boże by nas umacniało w kroczeniu drogą do Chrystusa i z Chrystusem. Polecajmy Bogu korzystających z urlopów i wakacji, tych dla których jest to czas ciężkiej pracy na roli. Zanośmy też gorącą prośbę o trzeźwość w naszym narodzie. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

1. Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie

2. Z naszego krajobrazu znikają złote łany zbóż. Okres żniw skłania do zadumy nad wartością daru, jakim jest chleb. Gdyby go zabrakło, to nie cieszyłby ani wakacyjny wypoczynek, piękna pogoda czy malownicze krajobrazy. Jezus polecił nam modlić się do Ojca o chleb powszedni. Gdy zasiadł z uczniami do paschalnego stołu, przemienił chleb w swoje Ciało i uczynił go pokarmem dla nas. Teraz także, podczas sprawowania tej Eucharystii, dary ziemi i owoc pracy naszych rąk staną się mocą Ducha Świętego pokarmem na każdy dzień. Niech nasz udział w tej Mszy Świętej będzie świadectwem naszej mocnej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina oraz prośbą, byśmy mądrze i roztropnie używali darów, jakimi nas Bóg obdarza.

3. Sierpień to w naszym kraju tradycyjnie miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą, do skorzystania z tej formy rekolekcji w drodze. Tych, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zachęcamy do szczególnej łączności modlitewnej z pielgrzymującymi.

4. Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.