XVIII NIEDZIELA ZWYKLA 6 SIERPNIA 2017

To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!” – te słowa Boga Ojca rozbrzmiewają dziś z nową mocą, kierując naszą uwagę ku Jezusowi Chrystusowi. W święto Przemienienia Pańskiego – odpowiadając na wezwanie płynące z nieba – chcemy wołać: „Ukaż mi, Panie, swą twarz! Daj mi usłyszeć Twój głos! Bo słodki jest Twój głos, a twarz pełna wdzięku! Ukaż mi, Panie, swą twarz!”.

Niech udział we Mszy św., a po niej w adoracji Najświętszego Sakramentu będzie prawdziwym zapatrzeniem i zasłuchaniem w głos Oblubieńca, który nas do końca umiłował.

1. Msze św. jak każdą niedzielę wakacyjną: 7.00, 9.00, 11.00 15.00 i 18.00.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy która będzie po wieczornej Mszy św.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Szczegóły podane są w gablocie ogłoszeń. Adoracja potrwa do godz. 17.45. O tej godz. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego z Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym Dniu Skupienia szczególnie na Mszę św. wieczorną

4. W sobotę, 12 sierpnia, będzie Msza św. na cmentarzu o godz. 17.00. Wcześniej o 16.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Uczcimy patrona naszej kaplicy na cmentarzu św. Maksymiliana Kolbego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Pamiętajmy o robieniu porządków.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

Również w przyszłą niedzielę składka na tacę, będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

6. W przyszły wtorek , 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

8 VIII – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski;

9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża;

10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła;

11 VIII – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą; habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.

8. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W świątyni wyłożona jest nasza Parafialna Księga Trzeźwości przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Helena Wątroba l. 92. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…….

10. Jan XXIII mówił: „Nigdy człowiek nie jest tak wielki, jak wtedy, gdy klęczy przed Bogiem”. Podążając za tymi słowami świętego papieża oraz za przykładem życia św. Matki Teresy z Kalkuty, pozostańmy jeszcze w świątyni na chwilę adoracji i wspólnie oddajmy cześć Zbawicielowi, który pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.