XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 VIII 2018

Przychodzimy na Eucharystię, która jest spotkaniem z Chrystusem pragnącym wejść w nasze życie wiary. Podczas każdej Najświętszej Ofiary Syn Boży wchodzi w nasz świat, jaki nosimy w sobie, z mocą swego życiodajnego słowa i chleba. Trzeba tylko wyjść do Niego, otworzyć swoje serce, zaprosić Go do swego życia, w którym nie brakuje odruchów pogańskich, a na pewno przyniesie nam ocalenie od zniechęcenia i zwątpienia w wierze. Jezus Chrystus zawsze odpowiada człowiekowi wiary, który wytrwale woła do Niego, bezgranicznie ufając Jego woli. Początkiem nowego życia wiary jest spotkanie z Bogiem żywym, który wychodzi nam naprzeciw w każdej Eucharystii. Czy zatem naprawdę chcemy takiego spotkania?

Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie kosztów wykonanych : Kaplicy Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Bóg zapłać za życzliwa ofiarę

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. We wtorek 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej.

3. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

4. W czwartek, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. Ks. Jerzy Popiełuszko.

5. W piątek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

6. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Mimo soboty porządek Mszy Świętych w ten uroczysty dzień w naszej parafii będzie świąteczny.

7. Również w przyszła niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. 8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem nowego proboszcza Ks. mgr Jacka Olszaka życząc Mu obfitości Bożych łask płynących z Chrystusowego Krzyża, ludzkiej życzliwości a przede wszystkim opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Szczęść Boże. Z tej okazji w przyszłą niedzielę Ks. proboszcz Jacek zaprasza na wspólne spotkanie imieninowe przy kawie i ciastku w Domu Katechetycznym o godz. 16.00.

A W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).

24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry;

9. W przyszłą niedzielę będzie też odpust w Starych Żukowicach. Suma odpustowa o godz. 11.00 a dzisiaj w Pawęzowie.

10. Do 4 września br. potrwają zapisy dla chętnych chcących wziąć udział w wykładach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia odbywają sie w pięciu miejscach w diecezji: w Tarnowie, w Nowym Sączu, w Bochni, w Mielcu i w Krużlowej. Udział w zajęciach podstawowych jest darmowy. Wykłady organizowane są raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00. Terminy i tematyka spotkań zamieszczona jest na stronie internetowej Uniwersytetu. Tam znajduje się również elektroniczny formularz, poprzez który można się zarejestrować. 

Adres strony internetowej: www.unsjp2.edu.pl

11. Wrześniowy Odpust w naszej parafii ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego będzie w tym roku w niedzielę 9 września. Szczegóły w późniejszym czasie.

12. Niech udział w dzisiejszej Eucharystii, niech błogosławieństwo, którym pragnie nas Pan obdarzyć, będzie dla nas umocnieniem i zachętą do poznawania swojej wiary. Niech będzie także wsparciem w świadczeniu o naszej wierze w miejscach, do których nas Pan posyła. Głosząc bowiem, że Jezus jest Panem, zbliżamy się do pełnego spotkania z Bogiem w tajemnicy życia wiecznego.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.