XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 SIERPNIA 2017 r.

Eucharystia to spotkanie z Jezusem, które rzeczywiście jest władne przemieniać nasze życie. Człowiek nakarmiony Bożym słowem oraz żywym chlebem Chrystusowego ciała zostaje uzdolniony do miłości bliźniego, która często przekracza nasze możliwości. Czy zatem, przychodząc na Mszę św., naprawdę chcemy spotkać się z Jezusem? Czy zdajemy sobie sprawę, że decydujące pytanie w życiu naszej wiary brzmi: kim jest dla mnie Jezus? Jeśli wiemy, kim On jest w naszym życiu, to naprawdę jesteśmy szczęśliwymi ludźmi.

To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza święta o godz. 18.00.

Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia 24 VI. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy: pierwszy piątek miesiąca, modlić się będziemy za misje oraz składamy wtedy ofiary na misje podczas wieczornej Mszy św.

Spowiedź na I piątek i na rozpoczęcie roku szkolnego będzie dla dzieci i młodzieży:

W czwartek i piątek od godz. 17.00. Można też skorzystać ze Spowiedzi rano przed czy po Mszy świętej. 5. W I piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

W tym dniu dokładnie 1 września, przypada 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.

6. Odpust Ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii będzie 10 września, dlatego jeszcze do Odpustu będzie porządek Mszy św. jak w niedziele

wakacyjne t. j. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00.

Wcześniej przed Odpustem od przyszłego poniedziałku do piątku będą wieczorem Drogi Krzyżowe.

7. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w przygotowaniu dekoracji na Odpust

mieszkańców ulic: Traktorowej, Platanowej, Sosnowej, Kalinowej i Wiśniowej.

Ofiary prosimy złożyć do Siostry w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

8. W przyszłą niedzielę I miesiąca będzie Msza święta o godz. 15.00 połączona

z udzielaniem Sakramentu Chrztu.

9. Z centrali Caritas Diecezji Tarnowskiej otrzymaliśmy 20 plecaków do wypełnienia

przyborami szkolnymi dla biedniejszych dzieci z naszej parafii. Bardzo serdecznie zachęcamy aby wziąć jeden plecak i wypełnione przynieść i złożyć je w zakrystii.

10. W związku z Koronacją obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie jest organizowana dekanalna pielgrzymka w dniu 9 września. Koszt 15 złotych. Zapisy w zakrystii do niedzieli.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki swoich Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki;

29 VIII – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;

1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Marian Klich l 81. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie………

13. Niech doświadczenie spotkania z Jezusem, który karmi nas chlebem dającym życie wieczne i który umacnia swoim słowem, budzi w nas pragnienie pielęgnowania żywej z Nim przyjaźni. Prośmy codziennie Jezusa, aby dawał nam odwagę do świadczenia o Nim jako jedynym, prawdziwym Panu tam, gdzie żyjemy i pracujemy. Życzymy wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże.