XXI NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ (26.08.2018)

Słowo Boże w dzisiejszą uroczystość pomaga nam uświadomić sobie wielką rolę Maryi w zbawczym dziele Jezusa Chrystusa. Krótki fragment z Listu św. Pawła do Galatów przypomina, że Maryja zgodziła się być Matką Syna Bożego, a nam została dana jako Matka i Wspomożycielka. Dziś słuchamy z uwagą Jej słów, które wypowiedziała do sług podczas wesela w Kanie Galilejskiej: „zróbcie wszystko, cokolwiek [Syn mój] wam powie”. Powtarza je również nam i będzie powtarzać nieustannie, bo są to rzeczywiście słowa mądrości, których słuchanie staje się źródłem szczęścia i błogosławieństwa.

Posłuchajmy więc słów Pana i tak jak Maryja wypełniajmy Jego wolę w codziennym życiu.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu.

W naszej Diecezji przeżywamy kolejną Niedzielę Synodalną.

Pamiętajmy o środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca września.

Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego w piątek o godz. 17.00.

Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Bardzo dziękuję za modlitwę i życzenia imieninowe, bardzo serdecznie zapraszam na wspólne spotkanie imieninowe przy kawie i ciastku w Domu Katechetycznym w dniu dzisiejszym o godz. 16.00.

Bardzo dziękuję za złożone ofiary w minioną niedzielę na pokrycie kosztów renowacji Kaplicy Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Zostało złożone 2.154 zł. Bóg zapłać. Bardzo dziękuje osobom, które zorganizowały tę zbiórkę. Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek: 27.08.– św. Monika, (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.

We wtorek: 28.08. – św. Augustyn, (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.

W środę: 29.08. – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.