XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 VIII 2016 ROK

Jezus Chrystus zaprasza na swoją ucztę wszystkich ludzi: nie tylko tych sprawiedliwych i pobożnych, ale i tych najbardziej zagubionych. Z pokorą gromadzimy się na tej uczcie miłości nie po to, aby pokazać kto z nas jest lepszy i pobożniejszy, ale by wspólnie radować się z udziału w łasce Bożej, dzięki której możemy skutecznie przyczyniać się do ewangelizacji przez pokorę i chrześcijańskie miłosierdzie. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza święta o godz. 18.00.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.
  1. W naszej wspólnocie parafialnej bardzo serdecznie witamy nowe Siostry zakonne: Siostrę Marię Kruczek, która przejmie obowiązki przełożonej domu i zakrystianki w miejsce siostry Albiny i siostrę Barbarę Żydek która podejmie obowiązki katechetki  za siostrę Katarzynę.   Witamy Ich bardzo serdecznie,  otoczmy Ich swoją modlitwą i życzliwością  życząc  łaski Bożej i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy na każdy dzień. Szczęść Boże.
  2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.
  3. W środę w ostatni dzień sierpnia, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.
  1. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona o godz. 8.00  dla Gimnazjum i o godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola.  Podczas Mszy  św.  będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.  Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołami, a więc dzieci,  młodzież rodziców, nauczycieli  i wychowawców, a także pracowników  szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.
Również w czwartek przypada 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
5. W tym tygodniu przeżywać będziemy: pierwszy piątek miesiąca, modlić się będziemy za misje oraz składamy wtedy ofiary na misje podczas wieczornej Mszy św.
Spowiedź na I piątek i na rozpoczęcie roku szkolnego będzie dla dzieci i młodzieży:
-  W środę od godz. 17.00 dla dzieci Szkoły Podstawowej
-  W czwartek od godz. 17.00 dla Gimnazjum,
-  W piątek dla młodzieży szkół średnich i starszych również od 17.00.
Można też skorzystać ze Spowiedzi rano przed czy po Mszy świętej.
W I piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić  w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.
  1. Odpust Ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii będzie  18  września, dlatego jeszcze do Odpustu będzie porządek Mszy św. jak w niedziele wakacyjne t. j. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Wcześniej przed Odpustem od 11 września będzie Renowacja Misji. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.
  1. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w przygotowaniu dekoracji na Odpust mieszkańców ulic: Pomarańczowej,  Cytrynowej, Migdałowej  i Porzeczkowej. Ofiary prosimy złożyć do Siostry w zakrystii.
  1. W przyszłą niedzielę I miesiąca będzie Msza święta o godz. 15.00 połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu.
  1. Z centrali Caritas Diecezji Tarnowskiej otrzymaliśmy 20 plecaków do wypełnienia przyborami szkolnymi dla biedniejszych dzieci z naszej parafii. Bardzo serdecznie zachęcamy aby wziąć jeden plecak i wypełnione przynieść do środy  i złożyć je w zakrystii.
  1. W tym tygodniu patronują nam:
28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki;
29 VIII – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;
1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;
3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”.
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki swoich Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.
  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Roman Wilczyński l. 86. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie………
  1. 12. Bóg błogosławi ludziom pokornym, którzy mają otwarte serce, gotowym dzielić się miłością i miłosierdziem z innymi. Życzymy wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże.