XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 IX 2017 r.

Bóg pragnie, abyśmy byli ludźmi prawdy. Być człowiekiem prawdy oznacza nie tylko stronić od kłamstwa, lecz także ujmować rzeczy, świat, relacje takimi, jakimi one są naprawdę. Dzisiejsza liturgia słowa zachęca nas do pójścia za Chrystusem, do podjęcia wymagań związanych z tą drogą. Czyni to, ukazując realizm konsekwencji, jakich doświadcza każdy wierny podążający za Jezusem i pragnący być Jego uczniem. Odnówmy dzisiaj w sobie decyzję o pójściu za Zbawicielem. Uczyńmy to wspólnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu na zakończenie tej Eucharystii. 

Po Mszy świętej wspólna Adoracja z racji I Niedzieli miesiąca

  1. Dzisiaj Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem

Sakramentu Chrztu.

  1. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i katechetycznego. By rozpocząć Go z

P. Bogiem zapraszamy na Msze święte.

O godz. 8.00 dla klas Dla II i III oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII

O godz. 9.00 dla klas I do VI oraz dla Przedszkola

Zapraszamy na Msze święte Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników Szkoły, Młodzież i Dzieci.

3. Podobnie jak w ubiegłych latach do Odpustu będziemy przygotowywać się przez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej. Od poniedziałku do piątku będą o godz. 20.00 Drogi Krzyżowe zakończone krótkim Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego. Jeśli pogoda dopisze będą one po Kalwarii Krzyskiej. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestniczenia w tych Drogach Krzyżowych. Jest to nasz dar dla Chrystusa, który w tajemnicy Krzyża patronuje naszej parafii a to powinno nas zobowiązywać do dawania świadectwa naszej wiary i wdzięczności za wielki dar miłości. Prosimy aby ktoś z każdej Rodziny był obecny i wziął udział w Drogach Krzyżowych. Prosimy przynosić znicze, lampiony czy świece.

O uczestnictwo i prowadzenie rozważań tekstów Drogi Krzyżowej prosimy: w

Poniedziałek: Róże Matek, Franciszkański Zakon Świeckich i Krąg Rodzin

We wtorek: Grupy Modlitewne, Rodzina błogosławionego Edmunda Bojanowskiego

We środę: Róże Ojców i Szafarze Eucharystii

W czwartek: Szkoła Podstawowa I do VI, DSM i Ministranci

W piątek: Młodzież, Klasy II i III Gimnazjum, klasy VII i Lektorzy

4. Spowiedź przed Odpustem będzie w piątek od godz. 16.30.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej. Prosimy o pisanie próśb na Nowennę.

6. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek będzie następujący o godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po niej całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Szczegóły Adoracji w gablocie ogłoszeń.

Adoracja zakończy się Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego o godz. 17.40 i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wieczorna Msza święta o godz. 18.00.

7. W sobotę 9 września o godz. 17.00 Msza święta na cmentarzu poprzedzona cząstką Różańca o godz. 16.30. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dbajmy o wygląd naszego cmentarza bo to świadczy o naszej wierze w życie wieczne.

8. W przyszłą niedzielę, 10 września, będzie Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00.

Suma Odpustowa o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Ks Arcybiskup Henryk Nowacki, były pracownik dyplomacji watykańskiej i Nuncjusz Apostolski ostatnio w krajach skandynawskich. Podczas uroczystości odpustowych będziemy dziękować za 45 lecie kapłaństwa a także 25 lecie duszpasterstwa w naszej parafii Ks. Proboszcza.

Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Nim a także bliskich, krewnych, znajomych. Po Mszach św. będzie ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Skorzystajmy z możliwości zyskania Odpustu w tym dniu. Po Sumie procesja dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów oraz przyprowadzenie małych dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

10. By ułatwić Rodzicom Chrzest dzieci w naszej parafii od tego miesiąca września Chrzty będą udzielane w I niedzielę miesiąca o godz. 15.00 jak do tej pory i w III niedzielę miesiąca na Mszy św. godz.. 12.00 w ciągu roku. Chrzest dzieci powinien odbywać się w parafii zamieszkania Rodziców.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze Życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Edward Małek l. 92 i + Wiesława Maczuga l. 73. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …

13. Dziękując wszystkim za wspólne uwielbienie Pana Boga, życzymy  dobrej niedzieli, a  na  owocne przeżycie kolejnego  tygodnia przygotowującego do Odpustu , życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na krótką Adorację.

PILNE - OGŁOSZENIA DODATKOWE

Po wakacyjnej przerwie rozpoczną się cotygodniowe spotkania formacyjne

- dla Lektorów w soboty o godz.: 9.00 - dla Ministrantów we wtorek pół godz. przed Msza świętą i w czwartek po wieczornej Mszy świętej

Spotkania dla Dziewczęcej Służby Maryjnej i chórku będą w każdą sobotę od 9.30 do 10.30 godzina formacyjna przeznaczona na refleksję nad Słowem Bożym i bieżące sprawy, od 10.30 do 11.30 godzina muzyczna przeznaczona na śpiew i zabawę. ZAPRASZAMY tych, którzy uczestniczyli w spotkaniach oraz nowe osoby.

Comiesięczne Spotkania dzieci klas III z Rodzicami w II wtorki miesiąca. Pierwsze spotkanie organizacyjne będzie 12 września. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

Comiesięczne spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII i II Gimnazjum w środy przed I Piątkiem

Dla kandydatów do bierzmowania z kl. III w czwartki przed I Piątkiem

Zapraszamy też młodzież naszej parafii do włączenia się w działalność Grupy Młodzieżowej. Spotkania w każdy piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Katechetycznym.

Zarząd Domu Katechetycznego informuje, iż w roku szkolnym 2017/2018

będą kontynuowane zajęcia w Domu Katechetycznym podobnie jak w latach poprzednich. Plan zajęć dostępny na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń przy wejściu do Domu Katechetycznego.

Zapraszamy do zaangażowania się w działalność Domu Katechetycznego.

W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony