XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 WRZEŚNIA 2017 r.

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

Nasza parafia przeżywa dziś Uroczystość Odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego. Nawiązuje ona do odnalezienia przez cesarzową św. Helenę drzewa krzyża w Jerozolimie. Uroczystość ta przypomina nam o miejscu i znaczeniu krzyża w naszej wierze. Prośmy podczas tej Eucharystii, aby krzyż Jezusa, znak naszego zbawienia, był przez nas coraz lepiej rozumiany i coraz bardziej miłowany. Uroczystość Odpustową pomoże nam przeżywać Ks. Arcybiskup Henryk Nowacki dyplomata watykański i były Nuncjusz Apostolski ostatnio w krajach skandynawskich.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, o godz. 11.00 – Uroczysta Suma z procesją eucharystyczną. Po południu o godz. 18.00 wieczorna Msza Święta. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek

2. Dzisiaj w naszej świątyni każdy może zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: łaska uświęcająca, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu. Korzystamy też z możliwości ucałowania Relikwii Krzyża świętego po Mszach świętych.

3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy świętej o godz. 18.00.

4. W czwartek, 14 września, przypada liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Św.: o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i o 18.00. Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.15. Niech cała nasza parafia przeżyje ten dzień świątecznie, uczestnicząc we Mszy świętej. W tym dniu przypada też 16 rocznica Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 5. W piątek 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

6. Od przyszłej niedzieli powracamy do porządku odprawiania Mszy świętych w ciągu roku. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na renowację Kapliczki Ogrojca i figury Pana Jezusa Zmartwychwstałego związane z Drogą Krzyżową na Kalwarii Krzyskiej.

8. Dziękujemy serdecznie za liczną obecność na naszym parafialnym Odpuście wszystkim naszym Drogim Parafiankom i Parafianom a szczególnie Gościom, Pielgrzymom do Chrystusowego Krzyża. Dziękujemy tym wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w Drogach Krzyżowych w tygodniu przygotowującym nas do parafialnego Odpustu. Niech Chrystus cierpiący na Krzyżu udzieli wszystkim błogosławieństwa i tak potrzebnych łask w naszym życiu. Bóg zapłać.

9. Również dziękujemy za złożoną ofiarę 1 050 zł. na ubiór kwiatami naszego kościoła na Odpust mieszkańcom z ul. Traktorowej, Platanowej, Sosnowej, Kalinowej i Wiśniowej. Bóg zapłać. Dziękujemy także Siostrom i tym, którzy Im pomagali przy wystroju kościoła.

10. W Bazylice Katedralnej w Tarnowie przeżywany jest Tydzień Maryjny. Nasza parafia jak i cały nasz dekanat Tarnów Północ jest zaproszony do Katedry w dniu 12 września na Mszę świętą o godz. 18.00. Zachęcamy do wzięcia udziału.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe);

  • 16 IX – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku (wspomnienie obowiązkowe).

12. Za chwilę zostaniemy pobłogosławieni znakiem krzyża. Przyjmijmy to błogosławieństwo z miłością i wdzięcznością za złącznie nas z tajemnicą krzyża Jezusa Chrystusa. Pobłogosławieni i naznaczeni znakiem krzyża odważnie i z ufnością idźmy na spotkanie ze światem, w którym żyjemy.

Podejdźmy też ucałować Relikwie Krzyża Świętego. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.